Stadswoning

La Maison du Bouchonnier

In de Lot-et-Garonne in de voormalige provincie Gascogne staat in het centrum van een middeleeuws stadje met winkels, 3 restaurants en 4 cafés, het huis van de vroegere kurkfabrikant.
Vandaar de naam La maison du bouchonnier.

Het huis heeft glasvezel en WIFI via een router ideaal voor thuiswerk en een connected TV. Op loopafstand is er een verwarmd zwembad met zonneweide. Ik heb er alles aan gedaan u een thuis in Frankrijk gevoel te geven.Het huis biedt plaats aan 2, 3, 4 volwassenen, of een gezin met 2 à 4 kinderen. Het huis is de ideale startplaats om de streek te ontdekken zonder dat grote afstanden afgelegd moeten worden.

Het huis met zijn dikke stenen muren is natuurlijk koel en is comfortabel ingericht. Aan het eind van uw verblijf komt de schoonmaakster om het huis voor de volgende gasten gereed te maken zodat u tot de laatste minuut vakantie kan vieren..
Het terras met overdekt gedeelte en eettafel ligt gelijk vloer met het huis. De tuin is enkele treden hoger gelegen. Het geheel is volledig ommuurd dus volkomen veilig voor kind en huisdier.
Ondanks de zomerse bedrijvigheid zijn huis en tuin een oase van rust.
Ik huur een private parkeerplaats voor mijn gasten op 150 m van het huis.

In huis ligt een map met geprinte wandelroutes sommige kunnen vanaf de voordeur gestart worden.
Mézin is vooral zomers een gezellig druk stadje en ook in de nabije omgeving wordt van alles georganiseerd er is altijd wel ergens iets te doen en u hoeft daar niet vele kilometers voor te rijden. Boodschappen kunnen te voet gedaan worden op de zondagochtend markt en in de winkels die zondagochtend ook open zijn.
Vanaf april tot november is het meestal zomers weer, over het algemeen minder warm dan in het Zuidoosten en midden van Franrijk, tot 1 november is het vaak 25 graden en droog.De ligging ten zuiden van Bordeaux en ten Noorden van Toulouse is erg gunstig hetgeen de doorslag gaf bij onze keuze tot aankoop. De zonne-uren per jaar zijn vergelijkbaar met die rond de middellandse zee.
Mézin had een rijke kurk exploitatie waar nu het kurkmuseum nog van getuigt.Mézin ligt in de Armagnac streek en in de streek;  les Côtes de Gascogne, er wordt ook een mousserende wijn geproduceerd wit en rosé.
Golfterreinen in de omgeving en ook visgelegenheid in de rivier op 1 km van het huis waar ook karpers gevangen worden, een viskaart is verplicht en verkrijgbaar bij een winkelier op de marktplaats.

Mézin ligt aan de fietsroute die Scandinavië met Zuid Europa verbindt. Elektrische fietsen zijn te huur in Mézin en ook in een dorp op 10 km en kunnen thuisbezorgd worden ook een fietstocht in groepsverband met deze Engels/Franstalige verhuurder is mogelijk..

Mézin heeft 3 restaurants en ook 1 slager/traiteurs waar heerlijke kant-en-klaar maaltijden gehaald kunnen worden of pizza bij een van de restaurants, ook al kan u in de geriefelijke keuken zelf goede maaltijden klaarmaken. De zondag ochtend markt is erg gezellig en goed voorzien van fruit, groenten, kaas, Exotische gerechten, gebraden kip, slakken, oesters. Mézin ligt midden in de productiegebieden van al dit lekkers. Ieder wijn domein heeft een proeflokaal en er worden steeds meer evementen georganiseerd zoals picnicken op het domein, muziek en maaltijd: dimanche au vignoble, Bij wijndomein Magnaut wordt regelmatig een petit déjeuner Gascon georganiseerd en ik denk dat er hoe langer hoe meer georganiseerd gaat worden. Mézin heeft de Cave des Côtes de Gascogne en Armagnac du Mézinais met proeflokaal waar ook streekproducten te vinden zijn.

Eindschoonmaak: Is inclusief. Het beddengoed breng ik naar de wasserij in Mézin.De handdoeken worden ter plaatse gewassen en gedroogd in de machine. De wasmachine en droger waar u gebruik van mag maken staan in de stookruimte grenzend aan uw keuken.
Aankomsttijd vanaf 16h later arriveren mag maar liever niet vroeger of geef even een sein van onderweg.
Vertrektijd 10h30 dan arriveren de schoonmaakster en de tuinman.
Ik ben zelf aanwezig om u te ontvangen, ik woon in de aangrenzende woning die van het vakantiehuis gescheiden is door dikke stenen muren dus u heeft volkomen privacy maar u mag altijd beroep op mij doen voor raad en tips. In de boekenkast is alle info te vinden betreffende de omgeving, sportieve en culturele activiteit, wijngaarden, restaurants kortom alles wat de streek te bieden heeft. En op zondagochtend houd ik het Office de tourisme open zodat u daar ook binnen kunt lopen voor documentatie.

De verhuurder, Mary

Advertentie online sinds april 2010

Reageert gemiddeld binnen 1 uur
Al zou u op grond van mijn Engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen.
Ik woon sinds 1973 in Frankrijk en sinds 2001 hier in Mézin met zijn aangenaam klimaat en vriendelijke bevolking. Dit gebied, het Franse Toscane, ken ik erg goed .
De vroegere kurkfabriek gescheiden door dikke muren van het vakantie huis is mijn permanente woning. Er staat geen licentienummer bij de advertentie, dat is hier in Mézin niet nodig.

U huurt een volledig huis. Bij de huurprijs komen geen bijkomende kosten. Internet, linnengoed, water, gas, electriciteit en de parkeerplaats zijn inbegrepen. De toeristen taxe is 1€47 vanaf 14 jaar.

De verhuur is in juli en augustus van zaterdag tot zaterdag, de prijs geldt voor 4 volwassenen.. Er zijn drie 2-persoons slaapkamers. Er is ook een reisbedje en een kinderledikant op verzoek, Het huis is geschikt voor 4 volwassen personen alhoewel in overleg 5 personen mogelijk is.
De tv kamer kan op verzoek gebruikt worden als slaapkamer met een badkamer en-suite. Er is dan een  badkamer met wc beneden en een op de verdieping.
Beddengoed is inbegrepen, opgemaakte bedden. Er zijn ruim voldoende Handdoeken en huishoudtextiel. Warm water wordt geleverd door zonne-energie gekoppeld aan de gasverwarmingsketel in de winter. Gratis WIFI, Internet aansluiting via glasvezel, thuiswerken gaat prima.. En een nieuwe connected TV waar een Netflix abonnement op geprogrameerd is u kan ook uw eigen programma's van thuis kijken kijken via uw app.

Het openbare verwarmde zwembad op 5 minuten loopafstand open in juli en augustus van 14: tot 20: uur  kost 2€50 entrée of 20€ voor 10 entrées.

In juli en augustus heeft Mézin een gezellige eet - avondmarkt bij de muziek kiosk op de 2de marktplaats waar u ook Petanque kan spelen er liggen sets petanque ballen in huis.
Er zijn fiets verhuurbedrijven waarvan 1 in Mezzin er is er een die ook begeleide fietstochten organiseert en de fietsen thuis levert hij is Engelstalig (native).
In de huiskamer een bibliotheekkast met uitgebreide documentatie betreffende de streek de bezienswaardigheden en de activiteiten maar u mag ook beroep op mij doen als u inlichtingen of hulp nodig heeft..

za 30-sep-2023
za 04-mei-2024
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 950,00
Nacht € 136,00
za 04-mei-2024
za 06-jul-2024
Minimaal verblijf 4 nachten
Week € 950,00
Nacht € 136,00
za 06-jul-2024
Week € 1050,00
Nacht € 150,00
za 03-mei-2025
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 950,00
Nacht € 136,00

Extra persoon (basisprijs geldt t/m 4 personen)
€ 125,00
Per persoon per week
Toeristenbelasting 3 t/m 14 jaar
€ 1,47
Per persoon per nacht
€ 2,50

Mezin ligt in de Lot-et-Garonne. Een prachtige groene streek ten Zuiden van de Dordogne met een afwisselend glooiend landschap met wijngaarden en zonnebloemvelden. Het weer in deze streek is in het zomerseizoen maar ruim voordien en erna zeer aangenaam om vakantie te vieren. Van mei tot october schommelt de temperatuur rond de 25 graden. 's Winters is het over het algemeen niet koud maar regent het meer. Het vriest soms flink maar kort en als het gebeurt dan meestal eind januari begin februari. Het is een prachtig wandelgebied Mézin is een halte op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella.
De autoroute en het spoorweg station Agen zijn op 37km van Mézin. Voor en Najaar is de temperatuur gemiddeld 23 graden.
De zomers zijn warm en gezellig de avond markten zijn een groot succes en de plaatselijke bevolking is vriendelijk en gastvrij.
De Lot-et-Garonne is nog niet door het grote publiek ontdekt.Mezin ligt in de vroegere provincie Gascogne. De Romaanse kerk is gerestaureerd en na 10jaar weer uit de steigers. Als u rust, pure natuur en een rijk verleden op prijs stelt, hecht aan uw privacy, en u houdt van vakantie vieren in een Franse sfeer dan is vakantiehuis “La maison du bouchonnier “ (het huis van de kurkfabrikant) precies wat u zoekt.
Mézin is een middeleeuws stadje dat zich al begon te ontwikkelen aan het eind van de 11de eeuw. Daar getuigen de kerk en de markt met zijn arcades en de smalle straatjes van.
Eind 19de eeuw komt Mézin tot grote bloei door het lokale goud: de kurk van de kurkeik. Het musée du liège et du bouchon illustreert de geschiedenis van de tijd dat Mézin de hoofdstad was van de kurk-industrie ook de grote natuurstenen huizen zijn een overblijfsel uit die tijd. Le bouchonnier (kurkfabrikant) werd geboren in 1850, hij was ook een tijd burgemeester van Mézin, zijn vroegere woning met zijn statige voordeur en trap, het ruime terras en de romantische volledig ommuurde stadstuin, is nu het vakantiehuis. Vandaar de naam La maison du bouchonnier.
De bakkers, slagers, kruidenier en apotheek, de tabak en kranten, dokter, verpleegster, de donderdag- en zondagsmarkt zijn vlakbij op loopafstand (150m).'sOchtends opstaan en meteen naar de bakker daarna ontbijten in de tuin of terras dat is de start van leven als een Fransman. De restaurants zijn op 150m van het vakantiehuis, evenals het openlucht zwembad en het office de tourisme. De kranten winkel heeft meestal de Telegraaf maar als ik voor uw komst signaleer dat u liever de Volkskrant of het Laatste Nieuws leest zorgen ze daar ook voor en natuurlijk zonder dat u verplicht bent die krant dagelijks te kopen. In Condom op 15 km  is de Volkskrant altijd te krijgen.

Al zou u op grond van mijn engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen vlakbij de Belgische grens maar nog net in Nederland.
Ik woon inmiddels al bijna 40 jaar in Frankrijk. De vroegere kurkfabriek is mijn permanente woning en grenst aan La maison du bouchonnier, zodat ik u, als u dat op prijs stelt, inlichtingen kan verstrekken. Maar ook in het vakantiehuis vind u uitgebreide documentatie over wat er zoal te doen is op allerlei gebied. Geprinte auto, wandel en fiets circuits.
Mezin ligt in de Lot-et-Garonne maar grenst ook aan de Gers en de Landes. Er zijn wandelroutes in overvloed, rondom het stadje loopt een wandelroute te starten vanaf de voordeur. In de documentatiekast staat een map met uitgeprinte wandelroutes maar er zijn ook QR codes voor wie dat handiger vindt. Zo'n uitgeprinte wandelroute mag gerust uit de map gehaald worden om mee te nemen op een route en na thuiskomst terug in de map mochten er kwijtgeraakt zijn dan even melden zodat ik ze kan vervangen via de rando site.
Mezin heeft een openluchtzwembad, met schaduwrijke zonneweide en een badmeester. Een peuterbad hoort er ook bij. De openingstijd van dinsdag tot zondag vanaf 2 tot 8 uur. Naast het zwembad een vrij toegankelijke afgerasterde speeltuin voor de kleintjes. Er is in Mezin een Petanque club (jeu de boules) waar u zich bij aan kan sluiten maar dat is niet verplicht voor een spelletje jeu de boules er liggen 2 sets in de gite. Kanovaren kan ook in Mézin en Lavardac.
Nerac op 12 km heeft een zwempretpark: Ludopark met glijbanen.
In Gondrin (20km) is een waterpretpark een base de loisir zoals dat hier heet. Condom heeft ook een groot zwembad en een Meer/Lac evenals Cazaubon met zijn lac Uby. In Poudenas (5km) en Lavardac(15 km) is er een manege die van Barbaste heeft ook Internationale concours. Barbaste (15km) heeft een 18 holes golfbaan evenals Casteljaloux (30km) waar ook de thermes/ kuuroord/zwembad zijn en een groot meer de Lac de Clarens met een water pretpark, Aquapark, Damazan heeft de Lac du Moulineau met activiteiten zoals wakeboard. Lamontjoie een Lac met waterski en andere activiteiten. In Roquefort op 30 km van Mezin het pretpark Walibi er is ook een Aquapark met de grootste tobogan van Europa. Cauderoue(7km) Cap Cauderoue Acrobatische bos tocht, Acrobranches voor kinderen vanaf 3jaar tot 99jaar in 6 ha bos. Op de de rivier die door Nerac stroomt maar ook door Condom in beide plaatsen kan een boottocht gemaakt worden. In het centrum van Nérac langs de rivier is een goede ijssalon en een gezellig terras. Het kasteel van Henry IV in Nerac kan bezocht worden. Een wandeling door het parc La Garenne daterend uit de tijd van Henri IV is ook de moeite waard eventueel als doel een consumptie in de Chalet op het eind van het parc een wandeling van 2 km schat ik. We hebben ook thermale stations op 30 km van het huis waar het ook mogelijk is te zwemmen, te relaxen, sauna of massage. Mezin heeft een schoonheids salon en kappers als u zo iets leuk vindt kan ik een afspraak plannen. In de streek zijn meren voor natuur zwemmen op 30 km van de woning. Hetgeen hierboven beschreven is slechts een klein staaltje van wat er zoal te beleven en te doen is er is ook veel te bezichtigen en te proeven in Mezin en omgeving, er is zoveel te doen dat zelfs 2 weken nog ruimte overlaat voor een volgende keer. Meestal is de eerste uitstap van mijn gasten op zondagnamiddag naar het mooie dorp Fources op 5 km van Mézin waar altijd wel iets te doen is en in iedergeval bezichtigen en proeven want het is erg mooi en typisch en er zijn 2 restaurants. In huis is een documentatie kast met mappen op thema, zoveel is hier te doen, te bekijken, te beleven, te proeven. Zondag ochtend is het markt in Mézin en daar profiteer ik van om het Office de tourisme open te houden en de toeristen sugesties te doen en van documentatie te voorzien. Het office is tussen de 2 cafés met terras.
Het stadje Mézin ligt in de wijngaarden van de coteaux du Mézinais (Côtes de Gascogne) en de Armagnac. Mézin heeft ook een "cave" waar de plaatselijke wijn, floc en armagnac du Ténarèze verkocht worden.De cave verkoopt ook van de plaatselijke producenten; gedroogde pruimen, asperges, aardbeien,kiwi, verrukkelijke meloenen naar gelang de oogsttijd. Veel wijnkastelen zijn open voor bezoek en proeven en ik heb ondertussen wel enige goede adressen verzameld. Op 100m, om de hoek van La maison du bouchonnier staat het restaurant "le relais de Gascogne" waar op het middaguur een dagmenu met wijn voor amper 13 Euros geserveerd wordt op het gezellige terras of in het huiskamerachtige restaurant. In de omtrek weet ik wel restaurants die ik u kan tippen want ik probeer ze graag eerst zelf voor ik ze aan beveel aan mijn gasten. Op het marktplein is een café met terras. De winkels en de 4bakkers, 2slagers een traiteur/charcutier voor afhaal maaltijden, de pharmacie zijn ook zondagochtend open dat is tevens de marktdag die alleen om de sfeer al de moeite waard is.Maandags is er kans dat winkels gesloten zijn maar een bakker en 1 van de 2 traiteurs/charcutiers zijn ook op maandagochtend open, de apotheek is 6,5/7 dagen open. In Mézin zijn er artsen, verpleegsters, een tandarts, schoenreparatie, krantenwinkel en wasserij. Een schoonheids instituut. 2 Kappers dat is ook goedkoper dan in Nederland. In Nérac op 12 km is ook op zondagochtend de supermarkt Carrefour market, Lidl, Leaderprice open. De grotere supermarchés Intermarché en Super U zijn van maandag tot zondagochtend geopend, respectievelijk in Nérac en Lavardac op 12 en 15 km van Mézin. In Nérac is het op zaterdag een grote marktdag. Nérac heeft sinds kort een MacDo.
Mezin ligt op een van de wegen naar St Jacques de Compostelle, limiet van de Lot et Garonne, de Gers ten zuid/zuid-oost De heuvels van de Armagnac en de bossen van de Landes ten westen/noord-westen. Het gebied wordt ook wel het Toscane van Frankrijk genoemd en is geliefd bij artiesten. De zomers zijn zonnig. September, oktober en zelfs november met prachtige herfstkleuren genieten we nog van een heerlijke nazomer die we de Eté Indien noemen in 2017 was het in de oktobermaand +25 graden, zelfs in december is er nog veel kans op een zacht klimaat. Echt winter is het meestal pas in januari en februari, in februari kan het erg koud zijn maar dan schijnt meestal de zon overdag en dat is heerlijk, de echte kou houden we voor 's nachts. Informeer voor een langer verblijf vanaf september naar het speciale tarief. Het huis heeft centrale verwarming en een open haard. Na half novembre zijn er festiviteiten bijvoorbeeld la flamme d'Armagnac dan wordt de vlam om de armagnac te stoken aangemaakt dat wordt gevierd met een maaltijd in de Chais en er wordt getracteerd op warme armagnac. In dit gastronomische gebied is er altijd wel een excuus om iets te vieren! De paddestoelen, de foi gras, Les confits, de wijnoogst met de wijn van les coteaux du Mézinais Côtes de Cascogne die steeds bekender wordt en veel geexporteerd wordt naar NL vooral de witte wijn. De Buzet grenst aan de Cotes de Gascogne,Mézin ligt ook vlakbij de Brulhois, de Madiran en de Duras. De streek heeft een grote culturele rijkdom. Het huis leent zich als vertrekpunt voor interessante dagtochten zoals naar Lourdes, Pau, de Atlantische kust of Bordeaux, Toulouse, Bergerac of interessante tochten vlakbij huis.
Mezin Is een middeleeuws stadje in een afwisselend landschap, heuvels aan de ene zijde, de bossen van de Landes aan de andere zijde. Genieten van wijn en Armagnac bij vele kastelen of domeinen kan geproefd en/of aangeschaft worden. Gastronomie in de plaatselijke restaurants of in de omgeving met hun driegangen middagmenu à 13 Euro maxi of de goede tafels in de nabije omgeving zoals Condom het éen ster bij michelin restaurant “la table des Cordeliers” in een 13de eeuwse kapel geniet u van een gastronomische maaltijd tussen de 30 en 60 Euro. De mooie dorpen en steden bekijken waaronder Nérac stad van “onze goede koning Henri” De galante koning, overal staan zijn "chevauchees" de wegen die hij te paard aflegde aangegeven langs de lieflijke weggetjes, het was ook zijn idee dat iedere Fransman kip zou eten op zondag een van de geliefde recepten hier is dan ook La poule au pot facon Henri IV. Het atelier du Pastel omgeving Lectoure is ook het bezoeken waard en niet te vergeten het kurkmuseum van Mézin. Het vakantiehuis heet niet voor niets “La maison du bouchonnier”het was het vroegere woonhuis van de kurkfabrikant.De abdijkerk van Mezin heeft een grondige restauratie ondergaan en is nu eindelijk uit de steigers en staat op de UNESCO lijst.  In de omgeving staat ook de collegiale van La Romieu die geklasseerd is bij de UNESCO in 1998. Er is zoveel te bezichtigen en te bekijken in de mooie steden en Bastides teveel om op te noemen u komt tijd tekort en ik zal u met alle plezier tips verschaffen, in het vakantiehuis vindt u volop documentatie om van wat de streek te bieden heeft te genieten. Vlakbij en verder af kunnen prachtige lange of korte randonnées of wandelingen gemaakt worden, Mézin ligt op de route van st Jacques de compostella (route Vezelay). De fiets en wandelroutes zijn aangegeven zodat het ook op eigen gelegenheid goed te volgen is de routes kan ik printen of ze kunnen opgeslagen worden op de GPS. Mézin ligt halverwege tussen Bordeaux en Toulouse bij helder weer zijn aan de horizon de Pyrenéen te zien. Ik kan, als u dat verkiest, met veel genoegen tips verstrekken voor een onvergetelijk verblijf in "La maison du bouchonnier !
In Mezin is er zondagochtend Markt alleen al om de sfeer is dat de moeite waard. De Zuid Franse markten zijn bijzonder kleurrijk en een aparte sfeer, iedere dag van de week is er in de omgeving wel een markt zoals zaterdags in Nérac. woensdag in Lavardac en Sos. In de zomer op maandag is er in Mezin een bijzonder gezellige avondmarkt waar men de streekproducten aanschaft die aan de lange tafels op het marktplein gegeten kunnen worden. Nérac heeft dinsdagavond de zomeravond markt hetgeen een gezellige drukte meebrengt, de restaurants doen daar ook aan mee door lange tafels buiten te zetten evenals de eet en drinkkraampjes in het oude centrum. Woensdag avond in Sos. Iedere plaats heef zijn eigen sfeer. Er worden ook diverse pic-nics georganiseerd zoals in juli op het Chateau de lagrangerie in Lannes, ieder jaar is dit weer een gezellig, smakelijk en cosmopoliet evenement.In Fourcès op 6 km een brocante maar ook op de weekends rommelmarkten overal in de omgeving trouwens.
De streek heeft een rijk verleden en veel historische gebouwen. Mezin is ontstaan rond een Benedictijnen kloosterkerk en met de bouw van de kerk is in de XIde eeuw gestart. De kerk heeft een 10 jaar durende restauratie onder toezicht van een architect du patrimoine achter de rug. Op de wijngaarden worden ook concerten georganiseerd. Sos heeft een kunstmarkt die druk bezocht wordt en waar ook Nederlandse artiesten aanwezig zijn.  Mézin heeft een theater en ook in de Romaans/Gotische kerk worden concerten gegeven. En het evenement Jazz in Marciac heeft ieder jaar meer succes om enkele voorbeelden te noemen. Fources, de enige ronde bastide van de Gascogne ligt op 5km van Mézin, de auberge biedt een heerlijke maaltijd op het terras of binnen voor 13 Euro menu du jour met wijn inbegrepen. Fources organiseert een avondmarkt is eetevenement en er is een brocanteur die alle dagen van de week geopend is. Vlakbij, het middeleeuwse Larresingle is de moeite waard te bezoeken er is een goeie creperie en het heeft een parc dat de verdediging van een chateau fort demonstreert. Montreal du Gers is een sfeervolle bastide op 10km van Mézin. De wijnkastelen en wijnboerderijen hebben vaak een proeverij en verkoop aan huis. Een zomervakantie is niet genoeg om alles te bezichtigen en te doen wat de streek te bieden heeft. En we hebben een heerlijke klimaat dat uitnodigt om onder de Lindenboom te luieren of te lezen !
Een kennismaking met het land van d Artagnan en Armagnac en Mezin het vakantiehuis La Maison du Bouchonnier als vertrekpunt.
Er is een Ipod met wandeltocht door Mézin op te halen bij het Kurkmuseum, Mézin is een halteplaats op de pelgrimstocht naar St Jacques de Compostelle dus het is een prachtig wandelgebied.
De Romaanse Kerk, en het Kurk museum die u de 19de en 20ste eeuwse geschiedenis van Mezin illustreren zijn een bezoek waard evenals het gerestaureerde treinstel voor een mooie reis naar Nerac zoals toen, Nerac ligt op 12 km van Mezin en is een stad die een hele dag in beslag kan nemen.
Mezin heeft ook een mooi & knus theatre waar voorstellingen gegeven worden en ook concerten.
De kerk heeft een zeer bijzonder orgel en ook daar worden concerten gegeven en 's zomers gedurende een week zijn de académie des jeunes solistes onder leiding van Christophe Boulier te beluisteren.
De zomerfeesten zijn ook erg aantrekkelijk en gezellig zoals in de hele streek is er altijd wel iets te doen al dan niet in Mézin zelf.
Fources op 5km vanaf Mézin en U bent nu in de Gers. Via een bruggetje over de Auzoue naast het kasteel van de 15de en 16de eeuw bereiken we deze door de Engelsen gebouwde 13de eeuwse Bastide. Het is de enige bastide van de Gascogne op een cirkelvormig plan, het centrum een groot rond schaduwrijk plein geeft het dorpje een charmant effect. In de vakwerkhuizen verwelkomen ambachtslui en kunstgalerijen de bezoekers.
L Auberge de Fourcès is een restaurant waar u aan een billijke prijs een goede maaltijd opgediend wordt. Het laatste week end van April wordt er een ondertussen erg bekend geworden Bloemenmarkt gehouden. Le carrousel des gourmands voor een kop koffie of thee eventueel met een heerlijk gebakje of ijs.
Er wordt ook regelmatig een Antiekmarkt, le marche des Antiquaires, gehouden door professionelen dit om onderscheid te maken tussen de vide greniers en brocantes.
Er is een mooie wandeltocht met Fources als vertrek en terugkom punt.
Gallo-Romeins dorp van Seviac Op deze site worden al meer dan een Eeuw archeologische opgravingen verricht. De grondvesten van een luxueuze Gallo Romeinse villa uit de 4de eeuw kwamen zo aan het licht en latere vroegchristelijke en Merovingische sporen, die op een permanente bewoning wijzen van de 2de tot 7de eeuw. (Visite is niet gratis)
Een wandel route komt hier ook langs.Montreal is een van de oudste (1256) Bastides van Frankrijk in Gascogne en werd gebouwd boven de vallei van de Auzoue. De rivier Auzoue heeft zijn bron in de Gers en voegt zich in de Gelise bij Mezin. Het dorpje werd tijdens de godsdienstoorlogen beschadigd, maar kan nog steeds trots zijn op een versterkte gotische kerk en een vierkant marktplein omzoomd door huizen met arcades. In éen der huizen vind U een klein museum dat te bezoeken is via het office de tourisme.
Ook in Montreal is er een goed retaurant voor een maaltijd tegen billijke prijs.
Larresingle dit is een vestingdorp van de 13de eeuw . Het werd en wordt op particulier initiatif gerestaureerd en in eer hersteld door een stichting, de inwoners zijn trots op de benaming kleinste vestingstad van Frankrijk ook wel petit Carcassonne" genoemd. . We vinden er fraai gerestaureerde huizen waarin kunstnijverheid verkocht wordt en een creperie waar heerlijke Franse pannenkoeken geserveerd worden. In een deel van de huizen is een museum die het vakmans leven in de middeleeuwen illustreert. Buiten de wallen van het plaatsje is het park van de middeleeuwse tuien van een belegeringskamp van de 13de eeuw nagebouwd.
Condom ook genoemd Condom-en-Armagnac de hoofdstad van de Armagnac ligt evenals Mézin in een gebied de Tenareze vol Romaanse kerkjes en mooie landhuizen met wijngaarden voor de wijn en de Tenarèze-Armagnac, ook veel pruimenbomen voor de beroemde pruneaux d’Agen.
Ik heb genoeg te vertellen voor een boek!

Per auto de A20 (zonder Péage vanaf Vierzon tot Cahors) Vierzon tot Montauban daarna A62 richting Bordeaux afrit Agen,van af daar dep 656 Nérac (+/-25km) en dan 12km verder Mézin Of A20 tot Cahors en +/- 140km departementale weg via Agen tot Mézin.Andere mogelijkheid autoroute A10 tot Bordeaux daarna de A62 richting Toulouse afrit 6 Aiguillon via Lavardac naar Mézin. Vliegen en huurauto is ook een optie. Bijvoorbeeld Toulouse of Bordeaux,vliegvelden vlakbij de Autoroute, niet alleen Ryanair of Transavia maar ook KLM-Air France hebben goedkope vluchten. Bergerac met Ryanair of Transavia daarna een huur auto. Alle vliegvelden liggen op 140km vanaf Mézin. Afhalen tegen vergoeding is mogelijk maar dan heeft u geen vervoer in Mézin tenzij een auto huren.
Mézin ligt bij een van de wandelroutes naar St Jacques de Compostella (nog 1058km ver) het is erg interessant om stukken(jes) van deze route te lopen. Woensdags kunt u zich aansluiten bij de wandelclub van Mézin die vertrekt vanaf het office de tourisme of U kunt mij vergezellen, maandag & woensdag, naar mijn club "tourisme Pedestre du Néracais en op die manier de prachtige omgeving van het departement Lot-et-Garonne, of wel ons buurgebied de Gers met zijn glooiend afwisselend landschap is het niet te zwaar als tocht. In de gîte liggen bij de verdere documentatie, uitgeprinte circuits. Doordat de rando circuits over het algemeen goed onderhouden zijn kan u met behulp van de kaarten ze ook zonder begeleiding wandelen. De circuits varieren tusse 5 en 20km of meer. Het departement Gers heeft een wandelboekje uitgegeven dat ook in de Gite bij de documentatie te vinden is.
Voor wie van het luieren in de tuin en bekijken van Mézin en de onmiddellijke omgeving genoeg heeft!
De ligging van Mézin op de limiet van de Aquitaine en de Midi-Pyrenées zorgen ervoor dat de Atlantische kust evenals de Pyrenées in aanmerking kunnen komen voor een dagtocht zoals naar Pau, of Lourdes of Gavarnie of Biaritz en la Dune de Pilat en de baai van Arcachon. Bordeaux staat op de lijst van de Unesco en Toulouse zijn in een dag te bezoeken. Alle genoemde plaatsen liggen op zo'n 135 - 150km maar dan wel via departementale wegen dus gemiddeld op 2 uur met de auto.
Op 15 km van Mézin is een 18 holes golfbaan. Op weekdagen kan men voor 30€ golfen en in het week end voor 35€. Het is een mooie baan die nog niet te druk bezocht wordt.
Een vakantie in Mézin is genieten van de rust, heerlijk relaxen met een boek of een van de vele DVDs die gereed liggen in la maison du bouchonnier.
Het stadje ligt in de bossen en de heuvels op de limiet van de Lot-et-Garonne en de Gers, in de wijngaarden van de Armagnac de la Tenarèze , les Côtes de Gascogne en de Buzet wijnen. Op de domeinen kan u in een ontspannen sfeer wijn proeven. Vanaf oktober is de oogsttijd en in november wordt de vlam onder de Alambiques aangemaakt om de Armagnac de stoken. De restaurants zoals de volledig gerenoveerde 7 Princes in Mézin serveren aan een billijke prijs heerlijke menus, of à la carte de producten die de gastronomie van deze streek kenmerken. Bij de plaatselijke winkels, bakker, slager , groenten en fruit, kaas en delicatessen voor een gezellige maaltijd in uw Franse thuis. In het gastenboek kan u lezen dat vorige gasten dat op prijs stelden het thuisgevoel in een typisch Frans huis in een authentique streek.
Er kunnen heerlijke wandelingen gemaakt worden die u via de wijngaarden en de gebouwen voeren die getuigen van de rijke historie van deze nog authentique streek. Mézin was en wordt opnieuw een halte plaats op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella. Geprinte wandel, fiets en auto tochten liggen voor u gereed in de gîte. Als u een hond heeft is die ook van harte welkom en zal ook genieten van mooie boswandelingen. De tuin van het vakantiehuis is volledig ommuurd. Als u fietsen mee wil brengen dan is daar ook onderdak voor. Er zijn vlakke circuits zoals die langs het kanaal laterale à la Garonne van dichtbij Mézin tot Agen en zijn mooie Pont Canal. U raakt hier in zuidwest Frankrijk nooit uitgekeken.In de periode tussen 11 oktober en 20 december kunt u per week huren maar er is ook een speciale maand prijs voor 2 personen.
Het huis is op loopafstand van de warme bakker, de slager, delicatessen en bereide maaltijden (charcutier - traiteur) Groenten en fruit, superette, Petit casino - superette, Restaurants dagmenus inl. wijn, 15€(2) en Bistros (1). Huisarts, Apotheek. Bankautomaat, postkantoor. Openbaar zwembad, viswater, tennisterrein (2). Paardrijden op 5 km, Golfterrein op 17 km. Stadje (Nérac) met restaurants en Supermarkten op 12 km. Grote Supermarkt op 15 km. Fources op 6 km  met een Brocante winkel, winkeltjes een tearoom, een restaurant, wijn - Armagnac boer , de boutiques zijn ook op zondagnamiddag open. Heropening maart 2015 van het toeristentrein-traject vanaf station Mézin naar station Nérac.
Op loopafstand vindt u levensmiddelen winkels: kruidenier, bakker, slagers, delicatesse, traiteur. Apotheek, tabac en krantenwinkel. Café met terras op de markt, Kebab. Zondag en donderdagochtend markt. Avond eetmarkt in de zomermaanden.

25 m2

15 m2

Eetkamerstoelen (2)

Bed: 2-persoons 200 x 160 cm

Dekbedden (1)

Bed: 2-persoons 200 x 160 cm

Dekbedden (1)

25 m2

Bed: 2-persoons 200 x 160 cm

Dekbedden (1)

10 m2

10 m2

Privacy: Openbaar zwembad (op 0,2 km afstand)

  • Stadswoning

  • 125 m2

  • Kinderbed (2)

  • Attractieparken
  • Stedentrip
  • Overwinteren

  • USB-aansluiting
  • Streamingdiensten

  • Ligstoel(en) (8)
  • Parkeerplaats(en) (1)
  • Tuinstoel(en) (12)
  • Tuintafel(s) (5)
  • Laadpaal Elektrische Auto

  • Badjassen (4)
  • Handdoeken (48)
  • Strandlakens (8)

  • Aangepaste douche

€ 950,-
€ 950,-