Huisje in de Lot

Supercharmant huis in het bos met groot en zonnig terras. Je krijgt er twee hectare bos bij. Ons huis ligt midden in de vallei van de rivier de Lot en in natuurgebied Le Quercy. Prachtig wandelgebied waar je helemaal tot rust komt. De bezienswaardigheden van de Dordogne zijn allemaal dichtbij, maar je ontloopt bij ons de toeristische drukte, omdat wij net buiten de Dordogne zitten in een stukje Frankrijk dat gewoon nog helemaal authentiek is. Op 5 kilometer afstand zit een zwembad. Dichtbij zijn er ook meertjes en een strandje om in de Lot te zwemmen of te vissen.

Inrichting
Het huis is goed onderhouden, heeft een mooie sfeer en is van alle gemakken voorzien: afwasmachine, wasmachine, goed uitgeruste keuken, ruime l-vormige salon met tuindeuren naar het terras, eethoek en schrijftafeltje , 2 slaapkamers met goede bedden (Auping) en elk een eigen badkamer. In de salon staat nog een slaapbank voor 2 personen. Gratis wifi. Een goed trekkende open haard.

Het terras is het meest aantrekkelijke aan ons huis. Hier zit je heerlijk in de zon of in de schaduw (er is een goede overkapping). Je kijkt uit op tuin en bos en ziet af en toe een ree voorbij schieten. We hebben goed tuinmeubilair (hout) en ook een goede barbecue (Jamie Oliver).

Praktisch
Het huis ligt in het hart van natuurgebied Le Quercy. Het gebied is geschikt voor mensen die van wandelen en fietsen houden in een rijke en gevarieerde natuur, maar je kunt ook zwemmen of vissen en kanoën in rivier de Lot, een wijntour maken langs de vele wijnkastelen of een bezoekje brengen aan het museum van de beeldhouwer Zadkine dat op een kwartiertje rijden zit.

Goede markten in de buurt en een heerlijke regionale keuken. Ons huis iis ook een goede uitvalsbasis voor  bezienswaardigheden als Rocamadour, Padirac, Saint-Cirq-Lapopie, Cahors, Figeac, Souillac en Domme. Toulouse is een stukje verder, maar de rit meer dan waard.

Gastenverblijf
Op 50 meter afstand van dit huis, ietsje hoger, ligt een tweede huisje, waar 4 personen kunnen slapen. Dit huisje kun je erbij boeken als gastenverblijf. De huisjes zijn samen supergeschikt om met twee gezinnen op vakantie te gaan.

De Lot is een prachtige streek in het zuiden van Frankrijk, waar glooiende heuvels en authentieke dorpjes zorgen voor een gemoedelijke vakantiesfeer. Geen ellenlange graanvelden, maar kleinschalige landbouw en bos bepalen het landschap. In de buurt zijn veel streekmarkten en er zijn tal van festiviteiten en festivals in de zomer. Cahors heeft veel muziek events. Het filmfestival in Gindou is geweldig! Steden zoals Cahors en Figeac zijn leuk om te bezoeken, evenals de grotten in Cougnac en Peche Merle. Een bezoek waard is zeker ook Rocamadour, het bedevaartsoord van de zwarte madonna dat op een rots is gebouwd. De spleet in de aarde bij Padirac is fascinerend en ook Saint-Cirq-Lapopie, één van de mooiste dorpjes van Frankrijk, is leuk voor een uitstapje..

31-08-2018
Minimaal verblijf 2 nachten
Week € 413,00
Midweek € 236,00
Nacht € 59,00
Minimaal verblijf 2 nachten
Week € 784,00
Nacht € 112,00
01-06-2020
Minimaal verblijf 2 nachten
Week € 455,00
Midweek € 260,00
Nacht € 65,00
Weekend € 130,00

Annuleringskosten
€ 0,00
Gratis
Badlinnen
€ 7,00
Wordt verrekend met de borg.
€ 11,50
Wordt verrekend met de borg.
Belastingen
€ 0,60
Per persoon per nacht
€ 200,00
€ 70,00
Extra huur gastenverblijf
€ 350,00
€ 25,00

De verhuurder, Chris

Bij Micazu sinds juli 2017

Sinds mijn jeugd kom ik al in de Franse Lot en ik ben verknocht geraakt aan het landschap van omzoomde weitjes en glooiende heuvels. Als wij niet in ons vakantiehuis zijn gunnen we graag anderen het plezier te genieten van de rust, ruimte en eeuwige zon op ons terras. Je zit bij ons helemaal vrij en waant je al snel in een klein paradijsje, Na een periode van hard werken (tegenwoordig als docent Nederlands) ben ik meestal in één dag weer helemaal zen. Probeer het ook eens uit!

Geweldige markt in Cazals op zondagochtend. Behalve de dagelijkse boodschappen vind je hier ook curiositeiten, De markt in Catus is elke dinsdagochtend. Veel specialiteiten hier.
Zwemmen in de Lot is fantastisch. Je zit heerlijk onder de bomen op het strandje Antinea. Er is een heel leuk cafe restaurant bij waar je goed kunt eten. En verder zijn er kano's en waterfietsen te huur.
Dit gat in de aarde bij Padirac is een van de bijzonderste geologische curiositeiten van Frankrijk. Het werd vroeger aangezien voor het portaal naar de hel, vandaar dat er lange tijd niemand in af durfde te dalen. Tegenwoordig kun je de 110 meter diepte gewoon met een trap of lift afleggen. Daarna neem je een bootje om over de ondergrondse rivieren te varen. Ga er vroeg heen, want er zijn in de zomer soms wachtrijen.
Musée Zadkine is een prachtig museum met de beste werken van een van de grootste beeldhouwers van de vorige eeuw - op nog geen 5 kilometer van ons huis. Zadkine maakte ook het oorlogsmonument De verwoeste stad voor Rotterdam, de menselijke figuur zonder hart. Zijn werk in Les Arques is emotioneel, krachtig, intens, beter nog dan zijn werk in het Parijse Zadkine museum. Wie niks van kunst weet, begrijpt deze beelden wel! Just watch and feel!
Het charmante van Les Arques is dat je er kunt beleven hoe de kunstenaar hier ooit aan het werk was. Bezoek zijn atelier en woonhuis of volg de paden die hij insloeg op zijn dagelijkse wandelingen door het bos. Vaak was hij op zoek naar een mooi stuk hout om te bewerken.

80 m2

Tapijt

Airconditioning

40 m2

Bed: King-size 210 x 200 cm

25 m2

Bed: 1-persoons 200 x 100 cm

Bed: 1-persoons 200 x 100 cm

Bidet

Bidet

  • 180 m2

  • Lange termijn verhuur

  • Airconditioning

  • Parkeerplaats(en) (3)
  • Tuinstoel(en) (6)

  • Roken toegestaan

  • Geen drempels

65,-
65,-