Vakantiehuisje in de Lot bij Cahors

Superlief huisje onder de eikenbomen. Charmant door zijn eenvoud en mooie sfeer. Romantisch! Het huis is helemaal vrij gelegen in het bos. Totale privacy hier. Metersdikke muren, dus warm in de winter en koel in de zomer. Goed trekkende open haard en cv, goede bedden, kleine eenvoudige keuken en badruimte, maar functioneel. Het huis ligt helemaal vrij in het bos. Als je vroeg opstaat heb je kans de reeën te treffen.

Inrichting
Zeer ruime sejour met een zithoek bij de open haard. Gezellig eethoekje en heel veel kastruimte. Een eethoekje met stoelen die goed zitten. In de salon ook een heerlijke slaapbank (hoge kwaliteit) die in één beweging is in te klappen. Fantastisch fijne authentieke sfeer.

Ruime slaapkamer met goede bedden (auping).

Klein keukentje en een badkamer met bad, wastafel, wc en bidet. Simpel maar prima.

Buiten zit je onder de bomen, fijn in de schaduw met een prachtig uitzicht over het terrein. 2 hectare bos waar je vrij in kunt bewegen.

Goede barbecue en een leuk zitje buiten.

Het huis ligt midden in de vallei van rivier de Lot en in natuurgebied Le Quercy, op een heuvel. Prachtig wandelgebied. Alles van de Dordogne is dichtbij, maar je ontloopt hier de toeristische drukte.

Slechts 10 uur rijden vanaf Utrecht of vliegen op Toulouse en je vindt een oase van rust in dit poëtische landschap van landerijen, omzoomde weitjes en bos.

Zwembad en meertjes op vijf kilometer afstand of ga lekker zwemmen in rivier de Lot - een magische ervaring!

De omgeving is ook geweldig om te fietsen en er is veel te beleven: het museum van de beeldhouwer Zadkine, prehistorische grotten, kanoën, tennissen, golfen, klimmen in het fenomenale klimbos nabij Pradines of volg gewoon de wijnroutes (de Malbec van Cahors groeit hier).

Cahors is een kwartiertje rijden. Toulouse is wat verder, maar deze supermooie, historische én meest innovatieve stad van Frankrijk is de rit meer dan waard!

Kleinschalige landbouw en bos bepalen het landschap. In de buurt zijn streekmarkten, festiviteiten en festivals. Het filmfestival in Gindou is geweldig! Cahors heeft veel muziek events. In Cazals is op zondagochtend een wekelijkse markt. Naar de markt in Catus op dinsdagochtend ga je voor de specialiteiten.

Steden zoals Cahors en Figeac zijn leuk om te bezoeken, evenals de grotten in Cougnac en Peche Merle. En verder Rocamadour, de stad op een rots en bedevaartsoord, de spleet in de aarde bij Padirac, het dorpje Saint-Cirq-Lapopie, Souillac.

Het huisje is een goede uitvalsbasis om de Dordogne te verkennen. Het huisje zit net aan de rand, maar het is in de zomer minder toeristisch. Vergeet vooral het museum van Ossip Zadkine niet in het naburige Les Arques (vijf kilometer). Mooier dan het museum in Parijs en je kan ook nog de dagelijkse wandelroutes van de beeldhouwer volgen.

De verhuurder, Chris

Bij Micazu sinds januari 2019

Sinds mijn jeugd kom ik al in de Franse Lot en ik ben verknocht geraakt aan het landschap van omzoomde weitjes en glooiende heuvels. Als wij niet in ons vakantiehuis zijn, gunnen we anderen graag het plezier te genieten van de rust, ruimte en het uitzicht op de eikenbomen. Je zit bij ons helemaal vrij en waant je al snel in een klein paradijsje, Na een periode van hard werken (tegenwoordig als docent Nederlands) ben ik meestal in één dag weer helemaal zen. Probeer het ook eens uit!

20-01-2019
06-07-2019
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 385,00
Nacht € 55,00
06-07-2019
01-09-2019
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 420,00
Nacht € 60,00
01-09-2019
01-06-2020
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 406,00
Nacht € 58,00

Badlinnen
€ 6,00
Wordt verrekend met de borg.
€ 11,50
Wordt verrekend met de borg.
Belastingen
€ 0,90
Wordt verrekend met de borg.
Houtgebruik
€ -
Naar verbruik
Wordt verrekend met de borg.

Het water is superschoon, de omgeving feeëriek! Je zwemt in eindeloos stromend water dat zijn weg door twee bergplateaus heeft gevonden. Zwemmen in rivier de Lot moet je zeker een keer doen als je een week @huisjesindelot bent. Vanaf het strandje Antinéa van het plaatsje Douelle kun je een flinke zwemtocht maken of je zwemt gewoon naar de overkant, waar je slingerend aan het touw dat daar hangt, weer het water inplonst. Goed voor uren kinderpret. Of je huurt hier een kano of waterfiets! Altijd leuk.

Na afloop laat je je opdrogen op de zonneweide of je zoekt een plekje onder de bomen. Er is een kleine strandtent waar je wat kunt drinken of eten. Soms is er op zondagmiddag live muziek. Lekker zijn ook de pizza’s van de pizzeria in Douelle. Gewoon afhalen en eten aan het water als je de picknickmand bent vergeten! Heerlijk!
Baignade d’Antinéa, route du Payras Douelle
Musée Zadkine is een prachtig museum met de beste werken van een van de grootste beeldhouwers van de vorige eeuw - toevallig (!) woonde en werkte hij op nog geen 5 kilometer van ons huis. Zadkine maakte ook het oorlogsmonument De verwoeste stad voor Rotterdam, de menselijke figuur zonder hart. Zijn werk in Les Arques is emotioneel, krachtig, intens, beter nog dan zijn werk in het Parijse Zadkine museum, vind ik persoonlijk. Wie niks van kunst weet, begrijpt deze beelden wel! Just watch and feel!
Het charmante van Les Arques is dat je er kunt beleven hoe de kunstenaar hier ooit aan het werk was. Bezoek zijn atelier en woonhuis of volg de paden die hij insloeg op zijn dagelijkse wandelingen door het bos. Vaak was hij op zoek naar een mooi stuk hout om te bewerken. Vergeet vooral niet ook de pièta te bekijken in de kapel! De verdrietigste pièta die ik ooit gezien heb. Gemaakt van hout uit de Quercy inderdaad!

Veel van Zadkines beelden staan buiten en geven allure aan het kunstenaarsdorpje (veel artists in residence hier!). Interessant is ook de film die je kunt bekijken. Zadkine vertelt erin wat hij in Les Arques vond, toen hij er in de jaren dertig na zijn Parijse periode een huis kocht met zijn vrouw Valentine Prax, ook een kunstenaar trouwens. Hij vertelt over de verbondenheid die hij vond, tussen de mensen onderling, maar ook met zijn grond, de natuur, de dieren die er ook leven, de seizoenen die verglijden, het prachtige landschap, met het leven eigenlijk dat hier nou eenmaal zoveel aanschouwelijker zijn essentie openbaart.
Net buiten het dorp zit in een voormalige school een heel goed restaurant met een ster. Hier kun je voor niet al te veel geld superlekker buiten eten.
Dit gat in de aarde bij Padirac, een dorpje niet ver van Rocamadour, is een van de bijzonderste geologische curiositeiten van Frankrijk. Het werd vroeger aangezien voor het portaal naar de hel, vandaar dat er lange tijd niemand in af durfde te dalen. Tegenwoordig kun je de 110 meter diepte gewoon met een trap of lift afleggen. Daarna neem je een bootje om over de ondergrondse rivieren te varen. Ga er vroeg heen, want er zijn in de zomer soms wachtrijen.

In de grot vind je prachtige druipsteenformaties en de tocht over de ondergrondse rivieren is een fantastische ervaring. Alsof je in een bootje de Styx oversteekt. Fraaie stalagmieten en stalactieten hier! Combineer de grot met een bezoekje aan het bedevaartsoord Rocamadour om zeker te weten dat je niet in de hel komt.
Gouffre de Padirac, lieu-dit Le Gouffre Padirac
De mogelijkheden om te wandelen en te fietsen in de vallei van de Lot zijn eindeloos. Je kunt gewoon de deur uitlopen en beginnen, maar leuker is het misschien om een thema te koppelen aan de wandeling. Download de app van het office de tourisme van Cahors op je telefoon en kies een van de vele thema’s die zijn uitgewerkt. Maak bijvoorbeeld een tocht langs wijngaarden en truffelvindplaatsen of maak een wandeling langs de menhirs. Wandel een stukje langs de bedevaartsroute naar Santiago de Compostella, treed in de voetsporen van André Breton, volg de kunstroute langs 10 kunstenaars uit de Lot, doorkruis de vallei van de Lot en de Cele of kies een van de moutainbike- of fietsroutes met een extra uitdaging.

In ons huis staat ook een boek met wandelingen die in het Nederlands staan beschreven. Trek goede schoenen aan. Meer heb je eigenlijk niet nodig. Bonne ballade!
Niet zo oud als de grotten van Chauvet, die 37.000 jaar oud zijn, maar de grotten van Pech-Merle, die naar schatting 25.000 jaar geleden zijn ontstaan, zijn zeker zo spectaculair, vooral door de fascinerende muurschilderingen die je hier kunt zien. In een tijdsbestek van 5000 jaar werden hier mammoeten, paarden, bizons, steenbokken, een hert, handen, menselijke figuren en raadselachtige tekens aangebracht op de grotwanden. Naar wordt aangenomen maakten de schilderingen deel uit van een niet nader bekend ritueel waar ook vuur bij aan te pas kwam. Zonder vuur moet het in de onderaardse kamers pikkedonker zijn geweest.

Het gangenstelsel van Peche-Merle beslaat zo’n 2 kilometer en is fenomenaal: prachtige kalksteenformaties en grote onderaardse kamers. De grotten werden in 1922 ontdekt door twee tieners die hun ontdekking deelden met de plaatselijke pastoor, die toevallig een fervent speleoloog was (dit is in Frankrijk een serieuze hobby!). Bovengronds is tegenwoordig een museum waarin de vondsten van deze pastoor geëxposeerd worden. Reserveer vooraf een ticket. Er mogen per dag maar 700 mensen de grotten in.
Grotte du Pech-Merle, Cabrerets

6. Overwin je hoogtevrees in het fenomenaal hoge klimbos van Pradines!

Je kan het niet zo goed zien op deze foto maar de bomen in dit klimbos zijn echt megahoog. De diverse parcoursen die zijn uitgezet, vormen daarom ook letterlijk een acrobatische uitdaging op topniveau. Het is een fantastische belevenis om
met je gezin of met vrienden samen te klimmen en daarbij je eigen grenzen op te zoeken. Overigens zijn er ook makkelijke parcoursen, je kunt het langzaam opbouwen. Zonder meer een geweldig uitje waarmee je zelfs tienerkinderen die alles al gezien en beleefd hebben, nog kunt verrassen.

Gek genoeg zie je heel weinig volwassenen in de bomen hangen, terwijl er toch geen enkele reden is om op de grond te blijven. Zelf heb ik een van de parcoursen uitgeprobeerd en het is heel goed te doen - zelfs met hoogtevrees! Je moet wel kunnen velen dat je kinderen zo’n dertig meter boven je hangen en je dan triomfantelijk maar poeslief aanmoedigen: 'Kom op, mama. Deze is te doen voor jou!' Gelukkig heb ik daar helemaal geen moeite mee. Accrobranche, zoals de Fransen het noemen, is een echte aanrader om het familiegevoel een boost te geven. Je kunt trouwens in het park Capnature in Pradines, een voorstadje van Cahors, nog veel meer doen: lasergamen, paintballen en kayakken bijvoorbeeld.
Capnature Parc de Loisirs, chemin de l’Ile Pradines.

Een heerlijke, ontspannen provinciestad met een mooie zuidelijke sfeer. Cahors heeft een historische binnenstad (Middeleeuws, maar er zijn ook nog Romeinse overblijfselen zoals van een amfitheater). Interessant zijn de Pont Valentré, een middeleeuwse vestingbrug, en de kathedraal. En natuurlijk zijn er ook meer eigentijdse attracties. Je kunt er supergoed shoppen; er zijn in de zomer heel veel (muziek)festivals en avondmarkten en er is een grote overdekte markt waar alle mogelijke delicatessen te koop zijn.

Wij rijden eigenlijk altijd linea recta naar bistro Lisa op de Avenue Gambetta, de hoofdstraat van Cahors. De wifi is hier namelijk heel erg goed. Zoiets ga je enorm waarderen als je langer in Frankrijk bent. Cahors is de hoofdstad van het departement en heeft een regiofunctie. Het zwembad is weergaloos en je vindt aan de randen van Cahors alle hypermarchees. Cahors telt ook een aantal biologische supermarkten. Als je wat minder budget hebt is de Liddle bij de afslag Pradines een hele goede optie. Vlees voor de barbecue kun je het beste halen bij La boucherie de l’avenir. Dichtbij het station. Voor halal-vlees kun je naar Chez Hakim. Overigens is de dichtstbijzijnde grote supermarkt die van Espère. Een Intermarché. Vermeldenswaardig is ook de ligging van Cahors. Precies in de oksel van de meanderende Lot, omgeven door bergen. Prachtig!

65 m2

Zeil / linoleum

Eetkamerstoelen (4)

Slaapkamer
40 m2

Bed: 1-persoons 200 x 100 cm

Bed: 1-persoons 200 x 100 cm

Zeil / linoleum

  • 120 m2

  • Budget
  • Lange termijn verhuur

  • Parkeerplaats(en) (4)

385,-
385,-

Natuurhuisje in de Lot Dordogne