MaisOnze - Parc Port Couzages 11 (19600 Chasteaux) gelegen in een kleinschalig (27 huisjes) bungalowparkje in een walnoten boomgaard aan de glooiende oever van het schitterende ca. 90 hectare grote recreatiemeer Lac du Causse.
WiFi available
Meer info over de omgeving:
caussecorrezien.fr en
france-voyage.com/frankrijk-steden/brive-la-gaillarde-3876/office-tourisme-brive-la-gaillarde-6634.htm
Vanaf het 1e terras (met een glazen eettafel met verstelbare stoelen) voor het huisje kun je genieten van de mooiste uitzichten over het meer.
Terwijl de zon langzaam onder gaat achter de heuvels, laat deze door zijn rode gloed over het meer een onvergetelijke indruk achter.
Zo gaat een mooie dag geruisloos over in weer een heerlijke zomeravond.
Ons huisje, MaisOnze heeft recent een totale Make-Over ondergaan om weer helemaal klaar te zijn voor de verhuurmarkt anno nu en de komende jaren.
Zo is er o.a. een nieuwe keuken met bijna alle denkbare (inbouw)apparatuur geplaatst, alles is opnieuw ingedeeld waardoor er, ondanks de op het eerste oog beperkte ruimte, een zeer ruimtelijk gevoel is ontstaan.
In de woonkamer zijn alle meubels vernieuwd en kan men eventueel bij wat minder weer de meeste Hollandse tv zenders ontvangen op de 40" grote flatscreen of kan er muziek beluisterd worden middels de soundbar onder de tv waarop buiten de normale radio ontvangst ook de eigen muziek d.m.v. bluetooth gestreamd kan worden.
De opnieuw ingedeelde badkamer is voorzien van nieuw sanitair met een luxe uitstraling.
Ook alle slaapvertrekken zijn niet ontkomen aan de upgrade naar het heden met een boxspring in de slaapkamer op de begane grond (en voor de hele kleintjes een ledikant/juniorbed) met voldoende bergruimte.
Ook op de nieuw ingerichte en eventueel afsluitbare mezzanine zijn de bedden voorzien van lekkere dikke nieuwe matrassen, kussens en dekbedden en is er de nodige bergruimte gecreëerd.
Op het 2e terras naast het huisje en de schuur kan men heerlijk vertoeven onder de natuurlijke schaduw van de boom op onze heerlijke lounge tuinset.
Op dit nieuw aangelegde terras staat ook nog een grote picknicktafel waaraan je heerlijk kunt genieten van alle culinaire heerlijkheden van de streek, eventueel zelf gegaard op de ter plekke aanwezige BBQ.
In de stenen schuur naast het huisje bevinden, bevinden zich onder andere de wasmachine, wasdroger en een extra koel/vries combinatie.
Parc Port Couzages is zoals eerder gemeld rustig gelegen met voor de hele kleintjes een klimhuisje, glijbaan en voor de iets oudere kinderen een tafeltennistafel.
In de omgeving van het parkje is voor elk wat wils.
Voor de watersporters, zwemliefhebbers en vissers (vergunning ter plekke te koop), ligt het meer voor de deur.
Winkelen?
Dan ligt de stad Brive la Gaillarde op minder dan 15 minuten rijden.
Boodschappen? Op ca. 7 autominuten in Larche is in 2019 een nieuwe Auchan supermarkt geopend
Grote supermarkten zoals de Carrefour, of Lidl vind je aan de rand van Brive of Terrasson op slechts minder dan 15 autominuten.
Activiteiten?
In de buurt zijn diverse klimparken, mogelijkheden om kano te varen op de Dordogne of de Vézère.
Een dagje uit naar Rocamadour met eventueel een spectaculaire vogelshow.
De altijd drukbezochte markt op zaterdag in Sarlat of Brive.
Een bezoekje aan Collonges La Rouge het "Rode Dorp".
Of 1 van de grotten bijvoorbeeld Gouffre de Padirac met zijn ondergrondse meer.
Paintballen, karten, wandelen, fietsen, mountainbiken, kastelen en pre-historische parken bezoeken, alles in de directe omgeving.
Ook voor golfen is deze locatie een uitstekend uitgangspunt.
Op de banen van Brive, Souillac en Aubazine is het meer dan prima spelen.
Maar een echt hoogtepunt in de maanden juli en augustus is de Marché de Producteurs (culinaire weekmarkt) op woensdagavond in Chartrier op een 5 minuten rijden van het parkje.
Vanaf 17.00 uur bieden diverse plaatselijke producenten hun producten aan en deze kunnen ter plaatse aan lange tafels tussen de lokale bevolking genuttigd worden nadat ze zijn bereid op 1 van de grote barbeques.
Camping La Magaudie, gerund door Nederlandse eigenaren, ligt op ca. 5 kilometer van ons parkje en hier kunt u ook terecht om heerlijk te eten tegen zeer redelijke prijzen.