Gite Le Sabatou met natuurgebied

Hele huis, ongedeeld en zonder buren, 18e-eeuwse stenen woning en zwembad in een natuurreservaat van 15 hectare.
Gite-le-Sabatou is ideaal voor gezinnen of koppels. Omringd door wilde bloemenweiden met wandelpaden, ligt Le Sabatou in een rustige en vredige omgeving. Dicht bij 3 beroemde middeleeuwse heuveldorpen Montcuq, Lauzerte, Castelnau-Montratier en Cahors, allemaal met een grote selectie aan cafés, restaurants en markten met lokale producten. Familiekanoën is mogelijk op de rivieren Cele en Aveyron. Alles voor een perfecte vakantie.
Deze prachtige woning bestaat uit: Begane grond
  • Tweepersoons slaapkamer (160x200cm Queen size bed) met en-suite douche en toilet.
  • Wasruimte met wasmachine.
  • Ping-pong tafel
Eerste verdieping Stenen treden leiden vanaf de binnenplaats naar:
  • Een overdekt terras op het zuiden met tafel en banken om te dineren. De voordeur komt uit in:
  • De keuken is uitgerust met keukenkasten met houten panelen, vaatwasser, fornuis met oven en een grote koelkast met vriesvak. Keukentafel en stoelen naast een oude stenen schoorsteen. Terracotta vloeren. Naast de keuken bevindt zich:
  • Twee dubbele slaapkamers (kingsize bed van 180 x 200 cm en bed van 140 x 200 cm)
  • Badkamer met ligbad, douche, wastafel, wc en bed.
  • De woonkamer heeft een open haard, grote hoekbank, fauteuil, TV & DVD. Dubbele deuren leiden vervolgens naar:
  • De serre , met aan drie zijden glazen schuiframen met uitzicht over het landgoed.
Tweede verdieping
  • Een enkele slaapkamer en een dubbele slaapkamer (160x200cm Queen size bed)
  • Een doucheruimte met toilet en wastafel.
  • Gemakkelijk toegankelijk zwembad van 11 x 5 m met ondiep gedeelte en diep gedeelte. Het zwembad is omheind en omheind en is volledig privé.
  • Er is ook een barbecueplek met tafels en banken in picknickstijl.
De 15 hectare van Le Sabatou was vroeger een lavendelplantage met kleine wijngaarden op de hellingen van de hoefijzervormige geografie rondom het pand (sabata/zapato waarvan de huidige naam is afgeleid). Sinds 1989 bloeit Le Sabatou als een beschermd natuurgebied vrij van pesticiden en andere landbouwchemicaliën en is het land teruggegeven aan de natuur. Na 30 jaar heeft Le Sabatou de terugkeer gezien van een buitengewone overvloed aan wilde bloemen, met name zeldzame orchideeën, geneeskrachtige Bach-planten en vlinders - waaronder de zeldzame grote blauwe. Dit heeft op zijn beurt de terugkeer van de bijen en een enorme diversiteit aan insecten gestimuleerd, wat heeft geleid tot de heropleving van een fantastisch ecosysteem. We zijn getuige geweest van de terugkeer van vele soorten vogels, waaronder adelaars en uilen, kleine dieren zoals de dennenzwaluw, haas en vos. Tegenwoordig zijn de rustige herten zichtbaar in de open bloemenweide rondom het huis.

Wandel- en fietsvakanties Direct vanuit het huis leiden kleine wandelpaden naar het netwerk van openbare wandelpaden. Bij aankomst bij de accommodatie ontvangt u een gedrukte gids voor deze wandelingen. Direct boven het pand op het plateau (plaatselijk de "Causse" genoemd) bevindt zich het stenen overblijfsel van een oude windmolen. Vanaf hier is het mogelijk om aan de overkant van de volgende vallei de volledig gerestaureerde en werkende windmolen van Bois te zien (open voor het publiek) en dan verder naar de 3 windmolens van Castelnau-Montratier.
Aan de andere kant van Cezac loopt de beroemde GR65 wandel-pelgrimsroute van St. Jaques de Compostella die leidt naar Cahors of naar Montcuq en Lauzerte. Liefhebbers van off-road fietsen zullen merken dat deze paden de perfecte combinatie vormen van stijgende en dalende hellingen en plezierige uitdagingen op lage heuvelhoogten. Voor fietsen op de weg biedt dit gebied rustige, autovrije wegen met pittoreske dorpjes om te stoppen voor een verfrissing.

Middeleeuwse heuveldorpen, markten met lokale producten, cafés en restaurants. De drie omringende middeleeuwse dorpjes Castelnau-Montratier, Montcuq en Lauzerte (8 tot 17 km van Cezac) zijn enkele van de "mooiste dorpen" van Frankrijk. De markten met lokale producten zijn een must om te bezoeken. De markt op woensdagavond in Castelnau-Montratier heeft bijvoorbeeld livemuziek en buitentafels om te dineren in juli en augustus. Dit is het echte Frankrijk met kinderen en tieners die rondrennen op het dorpsplein, oude mannen die "petanque" spelen en dronken dansende ouders. Restaurants en cafés zijn er in overvloed om overal uit te kiezen. Cahors is zonder twijfel een van de mooiste historische steden van Frankrijk, gelegen in de meander van de rivier de Lot met de middeleeuwse Valantry-brug. Trek een dag of twee uit om Cahors en zijn vele achterafstraatjes te verkennen. Ook hier is de markt op woensdag of zaterdag een aanrader.

Lot River Valley (ten oosten van Cahors) - Kanovaren, Grotte de Peche Merle, St Cirque Lapopie. Een dagtocht langs de overhangende gebeeldhouwde kliffen van de riviervallei van de Lot. Bezoek de wereldberoemde prehistorische grotschilderingen in de verfrissend koele Grotte de Peche Merle in Cabrerets voordat je het dorp St Cirque Lapopie gaat verkennen.

De verhuurder, Geoffrey

Advertentie online sinds december 2023

Wij zijn een Engels en Duits echtpaar dat al 30 jaar in Frankrijk woont.
Wij hopen dat u komt genieten van de natuurlijke omgeving van Le Sabatou.
Sinds 30 jaar bloeit ons beschermde natuurpark met wilde orchideeën, veel bekende geneeskrachtige planten en zeldzame vlinders. Het meest opvallende is de zeldzame Large Blue die alleen in dit unieke leefgebied te vinden is.

Het pand moet volledig schoongemaakt worden achtergelaten in dezelfde staat als waarin het werd ontvangen.
Annulering:
Indien de huurder de boeking om welke reden dan ook wil annuleren, dient de huurder dit altijd via e-mail aan de gastheer te bevestigen (ook als dit bijvoorbeeld al telefonisch aan de gastheer is medegedeeld). De gastheer brengt de volgende bedragen in rekening, afhankelijk op de datum van schriftelijke opzegging door huurder:
  • bij annulering meer dan 90 dagen voor aanvang van de huurperiode: 50% van de huurprijs
  • bij annulering minder dan 90 dagen voor aanvang van de huurperiode: 100% van de huurprijs
Indien de huurder pas op de startdatum of tijdens de huurperiode aan de verhuurder laat weten dat hij het gehuurde niet (meer) zal gebruiken, blijft hij aansprakelijk voor de volledige huurprijs.

za 01-jun-2024
za 29-jun-2024
Week € 1365,00
Nacht € 195,00
za 29-jun-2024
za 20-jul-2024
Week € 1825,00
Nacht € 261,00
za 20-jul-2024
za 27-jul-2024
Week € 2225,00
Nacht € 318,00
za 27-jul-2024
za 24-aug-2024
Week € 2625,00
Nacht € 375,00
za 24-aug-2024
Week € 2225,00
Nacht € 318,00
za 21-sep-2024
Week € 1565,00
Nacht € 224,00

€ 300,00
Toeristenbelasting vanaf 18 jaar
€ 1,15
Per persoon per nacht

30 m2

Fauteuil(s)

Bank 4 zits

Souterrain

Bed: Twijfelaar 200 x 160 cm

Kledingkast(en)

Bed: 2-persoons 200 x 140 cm

Kledingkast(en)

Bed: King-size 200 x 180 cm

Bed: 1-persoons 190 x 90 cm

Bidet

Souterrain

Serre

  • 230 m2

  • Dakterras

€ 1.365,-
€ 1.365,-