Campaniacasa Federico is een heerlijk vakantiehuis, van lokale natuurstenen gebouwd op de koelte. Op het terrein is een eigen zwembad en een pizzaoven, op vier km van zee. Zowel gezinnen als alleengaanden zullen verliefd worden op deze ongerepte en haast onontdekte streek! Het zwembad, de trampoline en de schommel in de grote tuin, de schaduwplaats onder de grote olijfboom maken dat Federico zowel supergeschikt is voor gezinnen met kinderen als voor stellen of vriendengroepen die op zoek zijn naar rust, prachtige natuur en het echte Italië. Loop 's morgens in 10 minuten naar het middeleeuwse dorpje San Giovanni voor een espresso met cornetto bij de bar. Pak een ligstoel of een hangmat en ga liggen ontspannen en onthaasten! Of trek 's ochtends heel vroeg de bergschoenen aan en beklim de Monte Bulgheria. Bij helder weer kijk je niet alleen over de hele Golfo di Policastro, maar kun je aan de andere kant ook de Golfo di Salerno zien. In de omgeving zijn sowieso allerlei prachtige dagtripjes te maken, want Campaniacasa staat in de Cilento, een nationaal park in Zuid-Italië in de provincie Salerno. Een stukje authentiek Italië aan een van de mooiste kusten van Itallë, la Massetta.
Casa Federico kijkt uit over het hele terrein met op de achtergrond diverse bergruggen en uiteraard op de alom aanwezige Monte Bulgheria (1241 m). Federico bestaat uit een grote woonkamer met een grote open keuken.Twee dubbele deuren met schuifhorren geven toegang tot een groot buitenterras met een fantastisch uitzicht over de omgeving. Het terras is overdekt. Federica heeft boven twee slaapkamers, beide met een tweepersoonsbed. De badkamer is voorzien van toilet, bidet, douche, wastafel en wasmachine. Beneden bevinden zich nog twee slaapkamers met maximaal 6 eenpersoonsbedden en een badkamer.
In het zomerseizoen kunnen onze gasten genieten van heerlijke Italiaanse maaltijden, bereid door onze kokkin Olivia. In onze buitenkeuken "Sotto l' olivo" komt de Cilentaanse keuken volledig tot zijn recht. We wisselen dat af met avonden waarop we in onze houtgestookte oven pizza's bakken. Als je eenmaal onder de olijfboom hebt gegeten en een zelfgemaakte limoncello hebt gedronken, wil je nooit meer anders.
Arrivederci a Federico!