Februari 2022 maakten we een wandeling in een gebied waar we nog niet eerder geweest waren en we vonden dat gebied zo mooi, dat we allebei dachten: "Stel dat je in hier zou kunnen wonen". En ja hoor, een half jaar later zijn we verhuisd!
Het huis is erg rustig en ligt hemelsbreed zo'n 200 m van de zee. Je ruikt en hoort daarom vaak de zee en het is er in de zomer koeler. Het ligt aan een doodlopende weg en aan de rand van de Ria Formosa.
Het enige wat je hoort zijn de vogels en eens per 50 minuten (en niet ’s nachts) rijdt er treintje langs.
De Ria Formosa is een getijdengebied van 60 km lang tussen Faro en Cacela Velha.
Je stapt vanuit ons huis zo het natuurgebied in.
Via de Ecovia wandel je dan binnen een kwartier naar Praia dos Cavacos of je fietst binnen het kwartier naar Praia da Fuseta Ria.
Dit zijn beiden strandjes in het getijdengebied, die dus zeer geschikt zijn voor kleine kinderen.
Er zijn veel mooie eilanden met stranden voor de kust, zoals Ilha do Farol en Ilha da Culatra (die samen eigenlijk één eiland vormen), Ilha da Armona, Ilha de Tavira en Ilha de Cabanas en Ilha da Fábrica.
Vanaf Fábrica, Cabanas, Tavira, Quatro Aguas, Fuseta, Olhão en Faro vertrekken er boten (of bootjes) naar de eilanden
Het Appartement is samen met het Huis deel van Ritmo do Mar en heeft een eigen ingang en een eigen terras en heeft dus maximale privacy.
Alleen de tuin en het dak zijn gezamenlijk.