Cortijo Algarobbo is een prachtige villa met een grote veranda en royaal privé zwembad op 20 minuten van de zee. De woning is rustig gelegen in de heuvels tussen Torrox en Cómpeta en biedt door de unieke ligging veel privacy. Toch ligt de woning niet afgelegen. Deze onlangs gemoderniseerde vrijstaande vakantievilla is van alle gemakken voorzien en biedt een adembenemend uitzicht over de bergen en de zee. Door de zuidelijke ligging is er zowel in de winter als in het voor- en najaar de hele dag zon. Het terras ligt volledig op het zuiden, maar door de verschillende terrassen is er altijd een plekje in de schaduw te vinden. Deze villa ligt in de gewilde streek Axarquía op slechts 60 kilometer van Málaga en op 20 kilometer van de gezellige kustplaats Nerja. Het authentieke witte dorpje Cómpeta met haar gezellige terrasjes ligt op 10 minuten rijden.
Cortijo Algarrobo
De gelijkvloerse villa Cortijo Algarrobo is recentelijk gemoderniseerd. Het grote terras biedt een prachtig uitzicht op de zee en omliggende bergen en heuvels. De gehele woning is voorzien van airconditioning (warm/koud), ramen met horren en een sterke wifi-verbinding. De eyecatcher van de villa is de grote veranda (53 m2), het royale terras met zwembad (8x4m) en de grote weelderige tuin. De veranda beschikt onder meer over een grote eethoek, houtkachel en BBQ. De goede wifi en de mogelijkheid om verschillende 'werkplekken' te creëren biedt kansen voor degenen die op afstand kunnen werken.
Indeling woning
De entree van de woning komt uit in de royale en lichteserre die voorzien is van een grote eettafel en een nieuwe pelletkachel voor de frisse winteravonden. De serre biedt toegang tot de ruime en sfeervolle woon-/eetkamer. Deze heeft onder meer een gezellige zithoek, houtkachel, televisie (Smart-TV met Chromecast) en een eet-/werkhoek. Vanuit de woonkamer is de grote keuken bereikbaar.
De compleet uitgerustekeuken beschikt onder meer over een inductie kookplaat, grote koelkast, vriezer (3 lades), afwasmachine, wasmachine, combi oven/-magnetron, waterkoker, koffiezetapparaat, Nespresso apparaat, melkschuimer, broodrooster, staafmixer, blender en een groot aantal kasten en lades. De keuken biedt zowel toegang tot de veranda als tot het op het westen gelegen overdekte terras (18 m2).
De slaapvleugel is bereikbaar vanuit de woonkamer en beschikt over drie ruime slaapkamers en twee badkamers. Elke slaapkamer is voorzien van een 2-persoonsbed, een grote inbouwkast en airconditioning. Aan een van de slaapkamers grenst een badkamer met ligbad, toilet, inloopdouche en wastafelmeubel. De tweede badkamer beschikt over een toilet, urinoir, inloopdouche en wastafelmeubel. Ook de badkamers hebben centrale airconditioning (warm/koud).
Tuin, terras en zwembad
De veranda, terras, zwembad en tuin van Cortijo Algarrobo zijn een lust voor het oog en herbergen verschillende gezellige zitjes in de schaduw en zon. Rondom het privé zwembad ligt een groot betegeld terras met buitendouche, ligstoelen en een ronde eettafel. Het terras biedt niet alleen veel privacy, maar ook de gehele dag door zon en een fenomenaal uitzicht op de bergen, heuvels en zee. Aan de zijkant van de woning ligt een sfeervol overdekt terras dat een adembenemend zicht biedt op de ondergaande zon. In de prachtig aangelegde tuin staan vele olijfbomen, citrusbomen, cactussen en nog vele andere mediterrane bloemen en planten. De oprit biedt voldoende parkeergelegenheid op eigen terrein.
Omgeving
Cortijo Algarrobo ligt in de streek Axarquía niet ver van de sfeervolle witte dorpjes Cómpeta en Torrox met hun sfeervolle pleintjes, kronkelende straatjes, restaurantjes en gezellige terrasjes. Voor degenen die houden van zee, strand (zand) en boulevard ligt Torrox Costa op 20 minuten rijden. Hier vind je naast een grote diversiteit aan winkels en terrassen ook de bekende supermarkten, zoals Mercadona, Lidl en Aldi. Voor degenen die de voorkeur geven aan kleine rotsstranden is er in de omgeving ook volop keuze.
Ook vele andere mooie authentieke plaatsjes, zoals Frigiliana en het charmante kustplaatsje Nerja in de directe omgeving zijn zeker het bezoeken waard.
De omgeving waarin Cortijo Algarrobo is gelegen, biedt vele mooie wandelroutes, waaronder de El Saltillo met een 54 meter lange hangbrug en de wandeling vanuit de cortijo naar het verloren gewaande dorpje El Acebuchal. Ook wielrenners en mountainbikers kunnen hier hun hart ophalen dankzij de uitdagende bergwegen.
Voor degenen die graag cultuur snuiven zijn er in de nabije omgeving ook volop mogelijkheden, waaronder een bezoek aan de historische steden Málaga, Córdoba, Ronda en Granada.
In het winterseizoen is het zelfs mogelijk om te skiën in het hoog gelegen skigebied van de imposante Sierra Nevada. Dit ligt op slechts anderhalf uur rijden!
Ontvangst
Bij aankomst staat onze lokale beheerder Yvonne klaar om je wegwijs te maken in ons huis. Yvonne woont in de directe omgeving en is lokaal zeer goed ingevoerd. Met je vragen kun je bij haar terecht.