U bent te gast in een gezellig praktisch huis.
Het huis is voorzien van centrale verwarming voor de killere dagen.
Beneden zijn de woonkamer en de keuken. In de woonkamer staan o.a. een tweetal gemakkelijke fauteuils en een ronde eettafel met stoelen. In de keuken staan een koelkast, een kookplaat, een magnetron en een oven; in de bijkeuken een wasmachine.
Op de étage is een open slaapruimte met een tweepersoons bed en een éénpersoonsbed. Aangrenzend aan het slaapgedeelte bevindt zich een badkamer met ligbad-douche, wastafel en w.c..
Er is wifi aanwezig.
Voor het huis is een terras met zitje om lekker buiten te eten, en er zijn voldoende luie stoelen voor in de tuin. U hebt daar uitzicht op het dalletje dat omzoomd wordt door bos.
U kunt gebruik maken van het zwembad van 9.00 x 4.70 en ook van het zonneterras bij het zwembad.
Ons huis staat op hetzelfde terrein, maar tussen ons huis en de gîte staat een groot huis, dat gebruikt wordt als recreatieruimte, met o.a. een tafeltennistafel. De ingang van dit gebouw is aan de andere kant, zodat het gebouw zorgt voor privacy in de tuin van de gîte. Ons totale gebied is 8 hectare.
Het vakantiehuis is gelegen tussen de twee grote rivieren Dordogne en Lot. Eikenbos wordt afgewisseld door boerenerven en kleine velden, walnootboomgaarden en wijngaarden.
De ligging is zeer gunstig voor talrijke excursies naar bezienswaardigheden in de omgeving, zoals prehistorische en andere grotten, middeleeuwse kastelen en stadjes, een pottenbakkersdorp, werkplaatsen van "artisans", het Zadkinemuseum, bezienswaardige tuinen en markten.
De prachtige omgeving nodigt uit tot allerlei activiteiten, zoals wandelen, fietsen, zwemmen en kanoën. Zie hieronder voor meer informatie over de streek. Maar u kunt ook dicht bij huis blijven en genieten van de rust in de tuin of zwemmen en zonnen op het zonneterras.
In het dorp ligt de "chai" (gebouw waar de wijn wordt gemaakt en opgeslagen) van de Vin de Domme, de wijn van deze streek, waar men zonder verplichting wijn kan proeven. Bij de chai is een uitzichttoren, waarvandaan men bij helder weer tot Auvergne kan zien. Hiertegenover is een brasserie met terrassen en uitzicht over de wijngaarden.
Maar er zijn natuurlijk ook de wijnkastelen iets naar het zuiden toe langs de Lot: de Vin de Cahors.
Wie van lekker eten houdt kan zijn hart ophalen (en de buikriem losmaken) in één van de vele restaurants met regionale gerechten of met meer verfijnde franse keuken. Regionale producten zijn de eendenpaté en de foie gras, saffraan en walnoten (walnotentaart!), truffels, cèpes(eekhoorntjesbrood) en aardbeien, en verse geitenkaasjes.
Op ongeveer 4 km afstand liggen twee dorpen met apotheek, postkantoor, bakkers, slager en een supermarkt en op 14 km ligt een provinciestad (Gourdon) met vele winkels en grote supermarkten.
De zaterdagmarkt van Sarlat is voor vele toeristen een begrip, evenals de zondagmarkt in St. Cyprien. Maar voor de liefhebber zijn er nog meer markten en nog dichter bij huis, waar men "producten van de boerderij" kan vinden, zowel door de week als op zondag.