Vlak bij de rivier de Petite Creuse, op zo'n anderhalve kilometer van het dorp Bonnat (departement Creuse) staat onze goed gerenoveerde boerderij. Er zijn geen directe buren, privacy gegarandeerd. Vanaf de weg is er een oprijlaan van 60 meter.
De boerderij heeft een woonoppervlak van ongeveer 250 m2. Op de begane grond zijn een eetkamer (met een mooie open haard) met open keuken, een ruime bijkeuken en wasgelegenheid, een salon van bijna 60 m2 met openslaande deuren naar het terras en een badkamer met douche, bad, wc en wastafel. Ook is er een aparte wc.
Op de eerste verdieping bereik je vanaf de grote overloop drie grote slaapkamers en een badkamer met douche, wc en wastafel. De tweede verdieping heeft nog twee slaapkamers.
Er is een (verwarmd) zwembad van 4,5*9 meter, met een groot poolhouse met een buitenkeuken en berging.
Het geheel staat op bijna 5.000 m2 grond, met onder meer een boomgaard met appel- peren- pruimenbomen.
Elf jaar geleden hebben we het huis gekocht en flink opgeknapt, de badkamers zijn vernieuwd, de bijkeuken is van een nieuw dak voorzien, er is een was/droog ruimte en een nieuwe wc geplaatst.
Alle Velux dakramen zijn vernieuwd, net als alle ramen en (buiten-) deuren. Ook is een deel van het dak vernieuwd. Verder hebben we bij het zwembad een kapschuur geplaatst. Ook is de elektriciteit gemoderniseerd.
Kortom het huis is in uitstekede staat!
In het dorp Bonnat zijn een bakker, een slager, een uitstekende supermarkt (met echte slagerij), drie restaurants, een medisch centrum. en een apotheek. Ook is er een doe het zelf zaak. Voor meer winkels en grote supermarkten, een Action en Zeeman is er op 18 km Guéret, (de hoofdstad van het Departement)
Het departement Creuse wordt gekenmerkt door een typisch coulissenlandschap, dat goede wandel- en fietsmogelijkheden biedt. Er zijn verschillende rivieren en meren.
Op een uurtje rijden zijn er onder andere de steden Limoges (met veel winkels, musea -o.m. het porseleinmuseum,-en goede en gezellige restaurants) en het gezellige Bourges met een schitterende kathedraal met oogverblindende glas-lood ramen. Ook Chateauroux is de moeite van een bezoek waard. Aubusson is bekend om zijn tapiserie museum.
Het Loire-dal met zijn prachtige kastelen en vele wijngaarden is goed bereikbaar. Wjnproeven en -kopen is een erg leuke dagbesteding. De meeste wijngaarden zijn zonder afspraak te bezoeken en de ontvangst is altijd zeer vriendelijk en gastvrij.
Niet ver van Limoges ligt Oradour sur Glane, een dorp dat in de 2e wereldoorlog met al zijn inwoners door de Duitsers in brand is gestoken. De resten van het dorp zijn onaangeroerd en zijn nu een herdekkingsplek/museum. Buitengewoon indrukwekkend.
In de omgeving is verder het verrassende maison Georges Sand (19e eeuwse schrijver, die meer dan 10 jaar samenleefde met Chopin). Vlak bij Bonnat is het Chateau Mornay,. dat als bijzonderheid een racecircuit op het terrein heeft. Jaarlijks wordt eronder andere het evenement Chase et Nature georganiseerd, waar veel jachthondenrassen worden gepresenteerd en een bewijs wordt geleverd van de africhting van jachthonden. Ook regelmatig activiteiten met (klassieke) auto's
De afstand vanaf Utrecht bedraagt ongeveer 825 kilometer.
N.B. het huis wordt verkocht met complete inrichting, de nodige tuingereedschappen, waar onder een John Deere zitmaaier. In de bijkeuken staan een wasmachine en -droger.
