Petit Paradis

NIEUW
van de eigenaren van Château de la Blainie in Albas

Vrij gelegen romantisch vakantiehuisje met schitterend vrij uitzicht over de rivier de Lot en de wijngaarden van Cahors.

Het voormalige wijnplukkershuisje ligt aan de doodlopende Rue du Paradis op de westhelling van de rivier en heeft een eigen oprit. Vanaf het terras met pergola is een vrij en wijds uitzicht op de oudste wijngaarden van Frankrijk, de ijzeren brug van Albas en de rivier met zijn waterval en vrij toegankelijk natuurstrand.

Het huisje zelf is geheel gerestaureerd met behoud van de oorspronkelijke details met een mooie bakstenen haard. De grote woonkeuken is van alle gemakken voorzien met een afwasmachine, een magnetron/oven, een koelkast, heeft een geluidsinstallatie en snel internet. De aparte slaapkamer heeft een tweepersoons bed en heeft een aangrenzende badkamer met wastafel, douche en toilet. Deze romantische badkamer is in de rotsen aangelegd.

Albas ligt op 500 meter afstand en is ook lopend te bereiken via het bospad direct vanaf het huis. Het heeft op het plein een bakkerij waar iedere ochtend vers brood wordt gebakken. Dit is ernaast te koop bij de bar met een gezellig terras en die ook lunches en lokale diners serveert.

Door het afwisselende landschap wat gedomineerd wordt door de kronkelige rivier de Lot, is de streek populair onder fietsers en wandelaars en vanuit het huis kunnen talloze wandelingen gemaakt over prachtige paden, door wijngaarden en de ongerepte natuur in de heuvels langs de rivier. Eén van de routes loopt langs een aantal dolmen (menhirs), stenen grafmonumenten die 3000 jaar voor de jaartelling werden neergezet.

Het gebied, bekend om zijn krachtige rode wijnen heeft een groot aantal kastelen, musea (waaronder de woon- en werkplek van de wereldberoemde beeldhouwer Zadkine) en middeleeuwse dorpen. In de zomermaanden zijn er talloze muziek evenementen en in het najaar worden op de meeste château’s wijnproeverijen georganiseerd. In Luzech zijn gezinsboten te huur. Een aantal dagen per week zijn in de omliggende dorpen versmarkten, waarvan die in Prayssac onlangs is uitgeroepen tot de beste van het departement.
Het ernaast gelegen Château de la Blainie heeft twee kano’s beschikbaar, die gratis en op eigen risico gebruikt kunnen worden.

De hoofdstad van het departement Lot is Cahors. Hier is de brede Boulevard Gambetta dé straat voor winkelen, eten en drinken op de vele terrassen. Ook is hier het Maison du Vin gevestigd, waar vrijwel alle AOC Cahorswijnen kunnen worden geproefd. Een korte wandeling over de 13e eeuwse brug, de Pont Valentré is één van de toeristische hoogtepunten van de stad. Op woensdag en zaterdag is er een grote markt en in een groot deel van het jaar wordt er op het grote plein om de week een rommelmarkt georganiseerd.

De verhuurder, Jolande & Erik

Bij Micazu sinds februari 2020

Wij zijn Jolande Burg en Erik Spaans. Wij wonen en werken op het Château de la Blainie, op 400 meter afstand van het vakantiehuis Petit Paradis. Wij produceren wijn- en kookboeken en geven culinaire workshops op het château. Franse en Italiaanse keuken en vegetarisch.

De minimale verblijfsduur is drie nachten.

15-02-2020
30-09-2020
Week € 700,00
Nacht € 100,00

Toeristenbelasting alle leeftijden
% 4,50

26 m2

Natuursteen

  • 34 m2

  • Zon, zee & strand

Wellness

  • Jacuzzi / Hot tub

  • Jacuzzi / Hot tub
  • Parkeerplaats(en) (1)

  • Badjassen (2)
  • Handdoeken (4)

  • iPod aansluiting

  • Beveiligingsinstallatie

700,-
700,-