La Quintou

Van harte welkom in onze met liefde en vakmanschap geheel gerenoveerde zeer comfortabele gite, van oudsher een traditioneel gebouwde ‘en pierre’ schuur, is bij uitstek geschikt voor twee personen die willen genieten van rust, ruimte, privacy en natuur. De stilte is hier nog hoorbaar, de gezonde lucht voelbaar, de bossen en velden met alle kleuren groen, bruin, geel - afhankelijk van het seizoen – zichtbaar vanaf de drie terrassen aan drie zijdes van de makkelijk toegankelijke, gelijkvloerse gite. ‘s Morgens koffie op het terras aan de oostzijde, dan ‘s middags op het zuidterras onder de druivenranken om tenslotte ‘s avonds te kunnen genieten tot laat in de avond van de ondergaande zon in het westen. Onder de overkapping blijf de warmte lang hangen zodat ook in het voor- en naseizoen lang buitenzitten tot de mogelijkheden behoort.

GITE
De luxueuze gite beschikt over een complete keuken met oven, magnetron, royale koelkast, vaatwasser, elektrische kookplaat, waterkoker, koffiezetapparaat, tv en wifi. Bovendien zijn er comfortable nieuwe bedden van 2.00 bij 1.80 m (naar believen 2.00 bij 90), een apart toilet en badkamer met inloopdouche en wastafel. Direct naast de gite is er een eigen parkeerplaats zodat het in- en uitladen van bagage en inkopen heel makkelijk is. Via de ruime openslaande deuren stapt u zo op het zuidterras. Omdat rust, stilte en natuur ook voor onszelf heel belangrijk zijn hebben we de lichte en moderne gite speciaal bedoeld voor twee personen (hoewel de ruimte ruim 80m2 telt). Ook hebben we bewust geen zwembad laten aanleggen, maar is er bv aan drie kanten van de vrijstaande gite de beschikking over een terras waarvan u een riant uitzicht heeft op groene heuvels en bossen. Met wat geduld en geluk bespeurt u reeën, wilde zwijnen, vossen en dassen. Buizerden, wouwen en valken ziet u zowiezo regelmatig langstrekken.

De verhuurder, Elsemari

Bij Micazu sinds februari 2019

Reageert gemiddeld binnen 3 uur

La Quintou is gelegen op een prachtige plek in de Bouriane, een gebied tussen Cahors, Bergerac en Sarlat, waar de tijd heeft stilgestaan en de hectische wereld ver weg is. Vijf jaar geleden hebben we zelf kennis gemaakt met dit gebied dat ons sterk deed denken aan het heuvellandschap in Zuid-Limburg, maar dan heel veel groter…. We waren op slag verliefd en besloten hier onze verdere leven te genieten.
Heel graag laten we u ook delen in onze ervaringen hier.

In principe is zaterdag de aankomst- en vertrekdag. Indien gewenst én mogelijk willen we daar uiteraard van afwijken.
Op de aankomstdag bent u vanaf 16.00 van harte welkom. Op de dag van vertrek vragen wij u de gite om 10.00 te verlaten.

De kosten van de verplichte eindschoonmaak zijn € 60. We gaan ervan uit dat u de gite netjes achterlaat bij vertrek.

Bedlinnen, handdoeken, keukenlinnen en energiekosten zijn allemaal inclusief evenals de energiekosten.

Wanneer u besluit bij ons te boeken vragen we een borgsom van € 200.

01-06-2019
29-09-2019
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 750,00
Nacht € 105,00
29-09-2019
29-12-2019
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 690,00
Nacht € 99,00

€ 200,00
€ 60,00

La Quintou ligt hemelsbreed tussen Villefranche-du-Perigord en Cazals zodat u de keus hebt waar u de boodschappen doet – beiden stadjes zijn zo’n 5 km dichtbij. Winkels, postkantoor, en diverse restaurants zijn hier te vinden. Een ander restaurant is er ook in het dichterbij gelegen Marminiac. Voor de ‘grote’ stad kunt u terecht in Gourdon of Cahors, terwijl ook Sarlat en de Unesco gekwalificeerde Dordogne-vallei binnen 45 min bereikbaar zijn. Wat denkt u van het adembenemende Rocamadour, eeuwenlang bedevaartsoord, of het niet minder fascinerende Saint Cirq-Lapopie. Maar misschien gaat u liever naar de grotten van Padirac, Pech-Merle of Cougnac. Of naar die van Lascaux. In de Lot is de aanwezigheid van ‘Les plus Beaux Villages’ maar liefst 6 keer groter dan gemiddeld in Frankrijk!

La Quintou is bij uitstek geschikt voor rustzoekers, natuurliefhebbers, wandelaars, golfers en fietsers. En ook als u van fotograferen houdt of van het schilderen van prachtige natuur of romaanse kerkjes en pittoreske dorpen, zult u zich hier helemaal thuis voelen. En wist u dat er elk jaar inspirerende zangweken worden georganiseerd door een Nederlandse dame waarbij elke ochtend wordt gerepeteerd in een van de vele romaanse kerkjes hier in de buurt en de week wordt afgesloten met een concert? (zie www.papageno.net).

Ook cultuur- en historieliefhebbers komen hier aan hun trekken. Dit is immers het gebied waar ooit de Honderdjarige Oorlog werd gestreden en de vele prachtige bastide-stadjes, kastelen en pittoreske dorpjes zijn de indrukwekkende getuigen van deze periode. De kastelen Bonaguil, Biron, Castelnaud en Baynac zijn zeer de moeite waard, waarbij Biron elke zomer een prachtige kunsttentoonstelling herbergt – als dependance van Fondation Maeght uit Saint-Paul-de Vence. En wie kent er nu niet Chateau Milandes waar Josephine Baker jarenlang woonde met haar 12 pleegkinderen en waar nu nog een boeiende tentoonstelling over haar en haar tijd te zien is.

Het dorp Les Arques is internationaal bekend als thuisbasis van de beeldhouwer Zadkine die hier lange tijd woonde en een stichting in het leven riep waardoor er elk jaar kunstenaars in staat worden gesteld er een aantal maanden te wonen en werken. In het museum en in de kerk zijn werken van Zadkine te bewonderen.

Tuinliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Zelf genieten wij altijd van de tuinen van Marqueyssac, een prachtig aangelegde buxustuin en wilde planten begroeiing , hoog gelegen op een rots van waaraf een prachtig zicht is op de Dordogne-rivier met de kastelen van Castelnaud, Beynac, Fayrac en Lacoste. Bijzonder zijn ook Les Jardins du Manoir d’ Eyrignac, aangelegd in de 18e eeuw en algemeen beschouwd als één van de mooiste tuinen van Frankrijk, evenals de Jardins d’eau bij Carsac, een terrein van 3 hectaren om te genieten van geuren en kleuren van vele bijzondere waterbloemen.

Bijzonder zijn de vele middeleeuwse stadjes en dorpen in de omgeving en de rivieren de Dordogne en de Lot (met mogelijkheden tot boottochten, kanoeen, zwemmen en vissen), beiden binnen een half uur bereikbaar.
La Quintou ligt tussen twee beroemde wijngebieden in. Ten zuidoosten liggen de wijnvelden van de Cahorswijnen terwijl noordwestelijk de Bergeracwijnen geproduceerd worden..
Vele wijnhuizen zijn te bezoeken. Zowel op de chique chateaux als op de familiebedrijven wordt met liefde informatie gegeven, kan wijn worden geproefd én gekocht.

44 m2

PVC-vloer

Slaapkamer

Bed: Lits-jumeaux 200 x 180 cm

PVC-vloer

Dekbedden (3)

7 m2

  • 68 m2

  • Fitness

  • Stedentrip
  • Lange termijn verhuur

  • Kabeltelevisie
  • Blu-ray-speler
  • Televisiescherm in cm: (65)
  • Nederlandstalige zenders (16)

  • Parkeerplaats(en) (3)
  • Terras (3)
  • Laadpaal Elektrische Auto

  • Handdoeken (8)
  • Strandlakens (2)

690,-
690,-