La maison du bouchonnier 8,8
99,- nachtprijs vanaf (o.b.v. 1 week)

La maison du bouchonnier

In het mooie nog tamelijk onbekende departement ten zuiden van de Dordogne in de Lot-et-Garonne in de voormalige provincie Gascogne staat in het centrum van een middeleeuws stadje met winkels, restaurants en een verwarmd zwembad het huis van de vroegere kurkfabrikant vandaar de naam La maison du bouchonnier. De fotos geven een duidelijk beeld van hoe het huis ingericht is, ik heb er alles aan gedaan u een thuis in Frankrijk gevoel te geven.
Het huis biedt plaats aan maximum 4 volwassenen en 2 kinderen -14 jaar.
Het huis met zijn dikke stenen muren is natuurlijk koel waardoor airconditioning overbodig is. Het heeft zijn gezellige sfeer behouden aan het eind van uw verblijf komt de schoonmaakster om het huis voor de volgende gasten gereed te maken.
Het terras met overdekt gedeelte en eettafel ligt gelijk vloer met het huis. De romantische tuin is enkele treden hoger gelegen. Het geheel is volledig ommuurd dus volkomen veilig voor kind en huisdier en u geniet volledige privacy.
Ondanks de zomerse bedrijvigheid zijn huis en tuin een oase van rust, hetgeen mijn gasten altijd verbaast. Vanaf het ontbijt tot het weer bedtijd is, is het heerlijk om in de tuin te lezen, te Appen, te zonnen, te borrelen, uw maaltijden te gebruiken, kortom te genieten.
Ik huur een private parkeerplaats voor mijn gasten op 150 m van het huis.
Er horen 2 fietsen bij het huis, Mézin ligt aan de fietsroute die Scandinavië met Zuid Europa verbindt.
Mézin is vooral zomers een gezellig druk stadje en ook in de nabije omgeving wordt van alles georganiseerd er is altijd wel ergens iets te doen en u hoeft daar niet vele kilometers voor te rijden. Boodschappen kunnen te voet gedaan worden op de zondagochtend markt en in de winkels die Mézin nog heeft! U kunt uw wandel en/of fiets tochten aan de voordeur starten.
Vanaf mei tot midden november is het meestal zomers weer.
De streek profiteert van het zachte oceaan klimaat, de ligging ten zuiden van Bordeaux en ten Noorden van Toulouse is erg gunstig hetgeen de doorslag gaf bij onze keuze tot aankoop. De zonne-uren per jaar zijn vergelijkbaar met die rond de middellandse zee. In oktober 2017 was de temperatuur rond de 25 C.
Mézin had in de 19de tot half 20ste eeuw een rijke kurk exploitatie waar nu het kurkmuseum nog van getuigt.Mézin ligt in de Armagnac en wijnstreek les Côtes de Gascogne, er wordt ook een mousserende wijn geproduceerd wit en rosé.
Golfterreinen in de omgeving en ook visgelegenheid in de rivier op 1 km van het huis.
Er rijdt een toeristentreintje naar Nérac dat komt door een omgeving waar men op een andere manier niet kan komen.
Mézin heeft 2 restaurants en ook 2 slagers/traiteurs waar heerlijke kant-en-klaar maaltijden gehaald kunnen worden ook al kan u in de geriefelijke keuken zelf goede maaltijden klaarmaken. De zondag ochtend markt is erg gezellig en goed voorzien van fruit, groenten, kaas, Exotische gerechten, gebraden kip, slakken, oesters. Mézin ligt midden in de productiegebieden van al dit lekkers.

Eindschoonmaak: Het beddengoed breng ik naar de wasserij in Mézin.
Aankomsttijd vanaf 16h later arriveren mag maar liever niet vroeger of geef even een sein van onderweg.
Vertrektijd 10h30 dan arriveren de schoonmaakster en de tuinman.
Ik ben zelf aanwezig, ik woon in de aangrenzende woning die van het vakantiehuis gescheiden is door dikke stenen muren dus u heeft volkomen privacy maar u mag altijd beroep op mij doen voor raad en tips bijvoorbeeld. In de boekenkast is alle info te vinden betreffende: Verkennen vd omgeving, sportieve en culturele activiteit, wijngaarden, restaurants kortom alles wat de streek te bieden heeft.

De verhuurder, Mary

Mary Grahame
Mary Grahame

Bij Micazu sinds april 2009

Engels, Frans, Nederlands

Al zou u op grond van mijn Engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen.
Ik woon inmiddels al +40 jaar in Frankrijk. Sinds 2001 hier in Mézin met zijn aangenaam klimaat en vriendelijke bevolking. Dit gebied het Franse Toscane ken ik erg goed .
De vroegere kurkfabriek naast het vakantie huis is mijn permanente woning. Er staat geen licentienummer, aangezien dit alleen in Spanje en Portugal verplicht is om te vermelden.

  • Per nacht (o.b.v. 1 week):
  • € 36,-
  • € 36,-
  • € 99,-
  • Arrangement
december 2018
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
53 31
januari 2019
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30 31
februari 2019
5 1 2 3
6 4 5 6 7 8 9 10
7 11 12 13 14 15 16 17
8 18 19 20 21 22 23 24
9 25 26 27 28
maart 2019
9 1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
april 2019
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30
mei 2019
18 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31
× Selectie wissen Reserveren

In de huurprijs is de eind schoonmaak, taxe de séjour , internet, linnengoed, basisproducten, water en electriciteit en de parkeerplaats inbegrepen.
Voor winterverblijf is de Energie inbegrepen in de huurprijs van 995€ geldig voor een huur van 4 weken.
Voor huur per week is de standaardprijs 695€ per week geldig ook in de standaardprijs is het hier bovengenoemde inbegrepen maar wat vooral weegt in de weekprijs is de centrale verwarming en het warme water op aardgas.
Uw huisdier is van harte welkom. Er staat het een en ander voor u gereed zoals een fles wijn, ontbijt en basisproducten. Buiten het hoogseizoen is de wisseldag variabel.
Beddengoed is inbegrepen en de bedden zijn opgemaakt. U mag uw voorkeur doorgeven een één of  twee persoons dekbed. Er zijn ruim voldoende Handdoeken, bad-keuken-tafel en zwembadlakens. Tijdens het winterarrangement kan u ook beroep doen op het schoonmaakbedrijfje om eens per week of iedere twee weken schoon te maken ze werkt aan 22€ per uur ik schat dat ze in 3 uur het huis kan schoonmaken. Het warme water wordt geleverd door zonne-energie gekoppeld aan de gasverwarmingsketel in de winter. Gratis WIFI  dus ook tv op uw laptop. Films down loaden is in Frankrijk verboden er is een grote verzameling DVDs in het vakantiehuis maar u mag ook uw eigen DVDs meebrengen.

In 2017 is de badkamer gerenoveerd en is er een inloopdouche ipv een bad.
Sinds zomer 2016 is er in Mézin een gezellige eet - avondmarkt bij de muziek kiosk op de 2de marktplaats waar u ook Petanque kan spelen er liggen sets petanque ballen in huis.
Ik kan een wijnproef circuit organiseren. Golf terreinen vlakbij. Er staan 2 fietsen gereed die u mag gebruiken, Mézin ligt aan de fietsroute van Scandinavie tot Zuid Spanje..
In de huiskamer een bibliotheekkast met uitgebreide documentatie betreffende de streek de bezienswaardigheden en de activiteiten.

Arrangementen

Titel Van Tot Tarief
Laagseizoen per 4 weken 27-10-2018 26-04-2019 € 995,00

Periode Nacht Weekend Midweek Week Korting Minimaal verblijf
27-10-2018 - 27-04-2019 - - - € 250,00 - 28 nachten
27-04-2019 - 29-06-2019 € 91,00 - - € 695,00 - 7 nachten
29-06-2019 - 28-09-2019 € 91,00 - - € 695,00 - 7 nachten
16-11-2019 - 26-04-2020 € 36,00 - - € 249,00 - 28 nachten
26-04-2020 - 28-06-2020 € 91,00 - - € 695,00 - 7 nachten

Energiekosten toeslag winter € 0,00 Per verblijf Inbegrepen in prijs
Internet € 0,00 Per verblijf Inbegrepen in prijs
Kinderbed € 0,00 Per verblijf Gratis
Linnengoed € 0,00 Per week Inbegrepen in prijs
Parkeerplaats € 0,00 Per verblijf Inbegrepen in prijs
Toeristenbelasting alle leeftijden € 0,00 Per persoon per nacht Inbegrepen in prijs
Zwembad € 2,00 Per persoon Ter plaatse betalen | optioneel

Mezin ligt in de Lot-et-Garonne. Een prachtige groene streek ten Zuiden van de Dordogne met een afwisselend glooiend landschap met wijngaarden en zonnebloemvelden. Het weer in deze streek is in het zomerseizoen maar ruim voordien en erna zeer aangenaam om vakantie te vieren. Van mei tot october schommelt de temperatuur rond de 25 graden. 's Winters is het over het algemeen niet koud maar regent het meer. Het vriest soms flink maar kort en als het gebeurt dan meestal eind januari begin februari. Het is een prachtig wandelgebied Mézin is een halte op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella.
De autoroute en het spoorweg station Agen zijn op 37km van Mézin. Voor en Najaar is de temperatuur gemiddeld 23 graden.
De zomers zijn warm en gezellig de avond markten zijn een groot succes en de plaatselijke bevolking is vriendelijk en gastvrij.
De Lot-et-Garonne is nog niet door het grote publiek ontdekt.Mezin ligt in de vroegere provincie Gascogne. De Romaanse kerk is gerestaureerd en na 10jaar weer uit de steigers. Als u rust, pure natuur en een rijk verleden op prijs stelt, hecht aan uw privacy, en u houdt van vakantie vieren in een Franse sfeer dan is vakantiehuis “La maison du bouchonnier “ (het huis van de kurkfabrikant) precies wat u zoekt.
Mézin is een middeleeuws stadje dat zich al begon te ontwikkelen aan het eind van de 11de eeuw. Daar getuigen de kerk en de markt met zijn arcades en de smalle straatjes van.
Eind 19de eeuw komt Mézin tot grote bloei door het lokale goud: de kurk van de kurkeik. Het musée du liège et du bouchon illustreert de geschiedenis van de tijd dat Mézin de hoofdstad was van de kurk-industrie ook de grote natuurstenen huizen zijn een overblijfsel uit die tijd. Le bouchonnier (kurkfabrikant) werd geboren in 1850, hij was ook een tijd burgemeester van Mézin, zijn vroegere woning met zijn statige voordeur en trap, het ruime terras en de romantische volledig ommuurde stadstuin, is nu het vakantiehuis. Vandaar de naam La maison du bouchonnier.
De bakkers, slagers, kruidenier en apotheek, de tabak en kranten, dokter, verpleegster, de donderdag- en zondagsmarkt zijn vlakbij op loopafstand (150m).'sOchtends opstaan en meteen naar de bakker daarna ontbijten in de tuin of terras dat is de start van leven als een Fransman. De restaurants zijn op 150m van het vakantiehuis, evenals het openlucht zwembad en het office de tourisme. De kranten winkel heeft meestal de Telegraaf maar als ik voor uw komst signaleer dat u liever de Volkskrant of het Laatste Nieuws leest zorgen ze daar ook voor en natuurlijk zonder dat u verplicht bent die krant dagelijks te kopen. In Condom op 15 km  is de Volkskrant altijd te krijgen.

Al zou u op grond van mijn engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen vlakbij de Belgische grens maar nog net in Nederland.
Ik woon inmiddels al bijna 40 jaar in Frankrijk. De vroegere kurkfabriek is mijn permanente woning en grenst aan La maison du bouchonnier, zodat ik u, als u dat op prijs stelt, inlichtingen kan verstrekken. Maar ook in het vakantiehuis vind u uitgebreide documentatie over wat er zoal te doen is op allerlei gebied. Geprinte auto, wandel en fiets circuits.
Er zijn wandelroutes in overvloed, rondom het stadje loopt een wandelroute de dichts bijzijnde heb ik uitgeprint voor u. Mézin heeft een openluchtzwembad, met schaduwrijke zonneweide Openingstijd van dinsdag tot zondag. Er is in Mézin een Petanque club (jeu de boules) waar u zich bij aan kan sluiten maar niet verplicht voor een spelletje jeu de boules er liggen 2 sets in de gîte. In Gondrin (20km) is een waterpretpark. In Poudenas (5km) en Lavardac(17km) is er een manège die van Barbaste heeft ook Internationale concours. Barbaste (15km) heeft een 18 holes golfbaan evenals Casteljaloux (36km) waar ook de thermes/ kuuroord zijn. Vlakbij aan onze kant van Agen (35km) is het pretpark Walibi sinds 2010 vernieuwd en in 2018 is er ook een Aquapark met de grootste tobogan van Europa . Cauderoue(7km) Cap Cauderoue met allerlei sportive activiteiten: Acrobatische bos tocht voor kinderen vanaf 3jaar tot 99jaar in 6 ha bos. In Vianne was een glasblazerij nu een museum, een glasblazer in het vroegere stationnetje en een vrijdagavondmarkt.Op de Baïsse de rivier die door Nerac stroomt kan een boottocht gemaakt worden "Les croisières du Prince Henry. Langs de Baïse is er een hele goede ijssalon en een gezellig terras. Het kasteel van Henry IV in Nérac kan bezocht worden. Een wandeling door het parc La Garenne in Nérac is ook de moeite waard eventueel als doel een consumptie in de Chalet op het eind van het parc. We hebben ook thermale stations op 30 km van het huis waar het ook mogelijk is te zwemmen, te relaxen, sauna of massage. Mézin heeft een schoonheids salon en kappers als u zo iets leuk vindt kan ik een afspraak plannen. In de streek zijn meren voor natuur zwemmen op 30 km van de woning. Hetgeen hierboven beschreven is slechts een klein staaltje van wat er zoal te beleven en te doen is in Mézin en omgeving, er is zoveel te doen dat zelfs 2 weken nog ruimte overlaat voor een volgende keer.
Het stadje Mézin ligt in de wijngaarden van de coteaux du Mézinais (Côtes de Gascogne) en de Armagnac. Mézin heeft ook een "cave" waar de plaatselijke wijn, floc en armagnac du Ténarèze verkocht worden.De cave verkoopt ook van de plaatselijke producenten; gedroogde pruimen, asperges, aardbeien,kiwi, verrukkelijke meloenen naar gelang de oogsttijd. Veel wijnkastelen zijn open voor bezoek en proeven en ik heb ondertussen wel enige goede adressen verzameld. Op 100m, om de hoek van La maison du bouchonnier staat het restaurant "le relais de Gascogne" waar op het middaguur een dagmenu met wijn voor amper 13 Euros geserveerd wordt op het gezellige terras of in het huiskamerachtige restaurant. In de omtrek weet ik wel restaurants die ik u kan tippen want ik probeer ze graag eerst zelf voor ik ze aan beveel aan mijn gasten. Op het marktplein is een café met terras. De winkels en de 4bakkers, 2slagers een traiteur/charcutier voor afhaal maaltijden, de pharmacie zijn ook zondagochtend open dat is tevens de marktdag die alleen om de sfeer al de moeite waard is.Maandags is er kans dat winkels gesloten zijn maar een bakker en 1 van de 2 traiteurs/charcutiers zijn ook op maandagochtend open, de apotheek is 6,5/7 dagen open. In Mézin zijn er artsen, verpleegsters, een tandarts, schoenreparatie, krantenwinkel en wasserij. Een schoonheids instituut. 2 Kappers dat is ook goedkoper dan in Nederland. In Nérac op 12 km is ook op zondagochtend de supermarkt Carrefour market, Lidl, Leaderprice open. De grotere supermarchés Intermarché en Super U zijn van maandag tot zondagochtend geopend, respectievelijk in Nérac en Lavardac op 12 en 15 km van Mézin. In Nérac is het op zaterdag een grote marktdag. Nérac heeft sinds kort een MacDo.
Mezin ligt op een van de wegen naar St Jacques de Compostelle, limiet van de Lot et Garonne, de Gers ten zuid/zuid-oost De heuvels van de Armagnac en de bossen van de Landes ten westen/noord-westen. Het gebied wordt ook wel het Toscane van Frankrijk genoemd en is geliefd bij artiesten. De zomers zijn zonnig. September, oktober en zelfs november met prachtige herfstkleuren genieten we nog van een heerlijke nazomer die we de Eté Indien noemen in 2017 was het in de oktobermaand +25 graden, zelfs in december is er nog veel kans op een zacht klimaat. Echt winter is het meestal pas in januari en februari, in februari kan het erg koud zijn maar dan schijnt meestal de zon overdag en dat is heerlijk, de echte kou houden we voor 's nachts. Informeer voor een langer verblijf vanaf september naar het speciale tarief. Het huis heeft centrale verwarming en een open haard. Na half novembre zijn er festiviteiten bijvoorbeeld la flamme d'Armagnac dan wordt de vlam om de armagnac te stoken aangemaakt dat wordt gevierd met een maaltijd in de Chais en er wordt getracteerd op warme armagnac. In dit gastronomische gebied is er altijd wel een excuus om iets te vieren! De paddestoelen, de foi gras, Les confits, de wijnoogst met de wijn van les coteaux du Mézinais Côtes de Cascogne die steeds bekender wordt en veel geexporteerd wordt naar NL vooral de witte wijn. De Buzet grenst aan de Cotes de Gascogne,Mézin ligt ook vlakbij de Brulhois, de Madiran en de Duras. De streek heeft een grote culturele rijkdom. Het huis leent zich als vertrekpunt voor interessante dagtochten zoals naar Lourdes, Pau, de Atlantische kust of Bordeaux, Toulouse, Bergerac of interessante tochten vlakbij huis.
Mezin Is een middeleeuws stadje in een afwisselend landschap, heuvels aan de ene zijde, de bossen van de Landes aan de andere zijde. Genieten van wijn en Armagnac bij vele kastelen of domeinen kan geproefd en/of aangeschaft worden. Gastronomie in de plaatselijke restaurants of in de omgeving met hun driegangen middagmenu à 13 Euro maxi of de goede tafels in de nabije omgeving zoals Condom het éen ster bij michelin restaurant “la table des Cordeliers” in een 13de eeuwse kapel geniet u van een gastronomische maaltijd tussen de 30 en 60 Euro. De mooie dorpen en steden bekijken waaronder Nérac stad van “onze goede koning Henri” De galante koning, overal staan zijn "chevauchees" de wegen die hij te paard aflegde aangegeven langs de lieflijke weggetjes, het was ook zijn idee dat iedere Fransman kip zou eten op zondag een van de geliefde recepten hier is dan ook La poule au pot facon Henri IV. Het atelier du Pastel omgeving Lectoure is ook het bezoeken waard en niet te vergeten het kurkmuseum van Mézin. Het vakantiehuis heet niet voor niets “La maison du bouchonnier”het was het vroegere woonhuis van de kurkfabrikant.De abdijkerk van Mezin heeft een grondige restauratie ondergaan en is nu eindelijk uit de steigers en staat op de UNESCO lijst.  In de omgeving staat ook de collegiale van La Romieu die geklasseerd is bij de UNESCO in 1998. Er is zoveel te bezichtigen en te bekijken in de mooie steden en Bastides teveel om op te noemen u komt tijd tekort en ik zal u met alle plezier tips verschaffen, in het vakantiehuis vindt u volop documentatie om van wat de streek te bieden heeft te genieten. Vlakbij en verder af kunnen prachtige lange of korte randonnées of wandelingen gemaakt worden, Mézin ligt op de route van st Jacques de compostella (route Vezelay). De fiets en wandelroutes zijn aangegeven zodat het ook op eigen gelegenheid goed te volgen is de routes kan ik printen of ze kunnen opgeslagen worden op de GPS. Mézin ligt halverwege tussen Bordeaux en Toulouse bij helder weer zijn aan de horizon de Pyrenéen te zien. Ik kan, als u dat verkiest, met veel genoegen tips verstrekken voor een onvergetelijk verblijf in "La maison du bouchonnier !
In Mezin is er zondagochtend Markt alleen al om de sfeer is dat de moeite waard. De Zuid Franse markten zijn bijzonder kleurrijk en een aparte sfeer, iedere dag van de week is er in de omgeving wel een markt zoals zaterdags in Nérac. woensdag in Lavardac en Sos. In de zomer op maandag is er in Mezin een bijzonder gezellige avondmarkt waar men de streekproducten aanschaft die aan de lange tafels op het marktplein gegeten kunnen worden. Nérac heeft dinsdagavond de zomeravond markt hetgeen een gezellige drukte meebrengt, de restaurants doen daar ook aan mee door lange tafels buiten te zetten evenals de eet en drinkkraampjes in het oude centrum. Woensdag avond in Sos. Iedere plaats heef zijn eigen sfeer. Er worden ook diverse pic-nics georganiseerd zoals in juli op het Chateau de lagrangerie in Lannes, ieder jaar is dit weer een gezellig, smakelijk en cosmopoliet evenement.In Fourcès op 6 km een brocante maar ook op de weekends rommelmarkten overal in de omgeving trouwens.
De streek heeft een rijk verleden en veel historische gebouwen. Mezin is ontstaan rond een Benedictijnen kloosterkerk en met de bouw van de kerk is in de XIde eeuw gestart. De kerk heeft een 10 jaar durende restauratie onder toezicht van een architect du patrimoine achter de rug. Op de wijngaarden worden ook concerten georganiseerd. Sos heeft een kunstmarkt die druk bezocht wordt en waar ook Nederlandse artiesten aanwezig zijn.  Mézin heeft een theater en ook in de Romaans/Gotische kerk worden concerten gegeven. En het evenement Jazz in Marciac heeft ieder jaar meer succes om enkele voorbeelden te noemen. Fources, de enige ronde bastide van de Gascogne ligt op 5km van Mézin, de auberge biedt een heerlijke maaltijd op het terras of binnen voor 13 Euro menu du jour met wijn inbegrepen. Fources organiseert een avondmarkt is eetevenement en er is een brocanteur die alle dagen van de week geopend is. Vlakbij, het middeleeuwse Larresingle is de moeite waard te bezoeken er is een goeie creperie en het heeft een parc dat de verdediging van een chateau fort demonstreert. Montreal du Gers is een sfeervolle bastide op 10km van Mézin. De wijnkastelen en wijnboerderijen hebben vaak een proeverij en verkoop aan huis. Een zomervakantie is niet genoeg om alles te bezichtigen en te doen wat de streek te bieden heeft. En we hebben een heerlijke klimaat dat uitnodigt om onder de Lindenboom te luieren of te lezen !
Een kennismaking met het land van d Artagnan en Armagnac en Mezin het vakantiehuis La Maison du Bouchonnier als vertrekpunt.
Er is een Ipod met wandeltocht door Mézin op te halen bij het Kurkmuseum, Mézin is een halteplaats op de pelgrimstocht naar St Jacques de Compostelle dus het is een prachtig wandelgebied.
De Romaanse Kerk, en het Kurk museum die u de 19de en 20ste eeuwse geschiedenis van Mezin illustreren zijn een bezoek waard evenals het gerestaureerde treinstel voor een mooie reis naar Nerac zoals toen, Nerac ligt op 12 km van Mezin en is een stad die een hele dag in beslag kan nemen.
Mezin heeft ook een mooi & knus theatre waar voorstellingen gegeven worden en ook concerten.
De kerk heeft een zeer bijzonder orgel en ook daar worden concerten gegeven en 's zomers gedurende een week zijn de académie des jeunes solistes onder leiding van Christophe Boulier te beluisteren.
De zomerfeesten zijn ook erg aantrekkelijk en gezellig zoals in de hele streek is er altijd wel iets te doen al dan niet in Mézin zelf.
Fources op 5km vanaf Mézin en U bent nu in de Gers. Via een bruggetje over de Auzoue naast het kasteel van de 15de en 16de eeuw bereiken we deze door de Engelsen gebouwde 13de eeuwse Bastide. Het is de enige bastide van de Gascogne op een cirkelvormig plan, het centrum een groot rond schaduwrijk plein geeft het dorpje een charmant effect. In de vakwerkhuizen verwelkomen ambachtslui en kunstgalerijen de bezoekers.
L Auberge de Fourcès is een restaurant waar u aan een billijke prijs een goede maaltijd opgediend wordt. Het laatste week end van April wordt er een ondertussen erg bekend geworden Bloemenmarkt gehouden. Le carrousel des gourmands voor een kop koffie of thee eventueel met een heerlijk gebakje of ijs.
Er wordt ook regelmatig een Antiekmarkt, le marche des Antiquaires, gehouden door professionelen dit om onderscheid te maken tussen de vide greniers en brocantes.
Er is een mooie wandeltocht met Fources als vertrek en terugkom punt.
Gallo-Romeins dorp van Seviac Op deze site worden al meer dan een Eeuw archeologische opgravingen verricht. De grondvesten van een luxueuze Gallo Romeinse villa uit de 4de eeuw kwamen zo aan het licht en latere vroegchristelijke en Merovingische sporen, die op een permanente bewoning wijzen van de 2de tot 7de eeuw. (Visite is niet gratis)
Een wandel route komt hier ook langs.Montreal is een van de oudste (1256) Bastides van Frankrijk in Gascogne en werd gebouwd boven de vallei van de Auzoue. De rivier Auzoue heeft zijn bron in de Gers en voegt zich in de Gelise bij Mezin. Het dorpje werd tijdens de godsdienstoorlogen beschadigd, maar kan nog steeds trots zijn op een versterkte gotische kerk en een vierkant marktplein omzoomd door huizen met arcades. In éen der huizen vind U een klein museum dat te bezoeken is via het office de tourisme.
Ook in Montreal is er een goed retaurant voor een maaltijd tegen billijke prijs.
Larresingle dit is een vestingdorp van de 13de eeuw . Het werd en wordt op particulier initiatif gerestaureerd en in eer hersteld door een stichting, de inwoners zijn trots op de benaming kleinste vestingstad van Frankrijk ook wel petit Carcassonne" genoemd. . We vinden er fraai gerestaureerde huizen waarin kunstnijverheid verkocht wordt en een creperie waar heerlijke Franse pannenkoeken geserveerd worden. In een deel van de huizen is een museum die het vakmans leven in de middeleeuwen illustreert. Buiten de wallen van het plaatsje is het park van de middeleeuwse tuien van een belegeringskamp van de 13de eeuw nagebouwd.
Condom ook genoemd Condom-en-Armagnac de hoofdstad van de Armagnac ligt evenals Mézin in een gebied de Tenareze vol Romaanse kerkjes en mooie landhuizen met wijngaarden voor de wijn en de Tenarèze-Armagnac, ook veel pruimenbomen voor de beroemde pruneaux d’Agen.
Ik heb genoeg te vertellen voor een boek!

Parkeerplaats voor U gereserveerd op een privéterrein op 50m van de woning, er is ook ruimvoldoende openbare parkeergelegenheid in de straten en de parkings van de stad. Toeristentax: Mézin heft een toeristentax per persoon boven 13 jaar, per nacht X 0,47 Euro is inbegrepen in de huurprijs.
De Traction staat geparkeert voor het woonhuis van Mary , dat is handig om de bagage uit te laden. Daarna breng ik u naar mijn Privé Parking op enkele stappen (150m) vanaf het vakantiehuis.
Per auto de A20 (zonder Péage vanaf Vierzon tot Cahors) Vierzon tot Montauban daarna A62 richting Bordeaux afrit Agen,van af daar dep 656 Nérac (+/-25km) en dan 12km verder Mézin Of A20 tot Cahors en +/- 140km departementale weg via Agen tot Mézin.Andere mogelijkheid autoroute A10 tot Bordeaux daarna de A62 richting Toulouse afrit 6 Aiguillon via Lavardac naar Mézin. Vliegen en huurauto is ook een optie. Bijvoorbeeld Toulouse of Bordeaux,vliegvelden vlakbij de Autoroute, niet alleen Ryanair of Transavia maar ook KLM-Air France hebben goedkope vluchten. Bergerac met Ryanair of Transavia daarna een huur auto. Alle vliegvelden liggen op 140km vanaf Mézin. Afhalen tegen vergoeding is mogelijk maar dan heeft u geen vervoer in Mézin tenzij een auto huren.
Mézin ligt bij een van de wandelroutes naar St Jacques de Compostella (nog 1058km ver) het is erg interessant om stukken(jes) van deze route te lopen. Woensdags kunt u zich aansluiten bij de wandelclub van Mézin die vertrekt vanaf het office de tourisme of U kunt mij vergezellen, maandag & woensdag, naar mijn club "tourisme Pedestre du Néracais en op die manier de prachtige omgeving van het departement Lot-et-Garonne, of wel ons buurgebied de Gers met zijn glooiend afwisselend landschap is het niet te zwaar als tocht. In de gîte liggen bij de verdere documentatie, uitgeprinte circuits. Doordat de rando circuits over het algemeen goed onderhouden zijn kan u met behulp van de kaarten ze ook zonder begeleiding wandelen. De circuits varieren tusse 5 en 20km of meer. Het departement Gers heeft een wandelboekje uitgegeven dat ook in de Gite bij de documentatie te vinden is.
Voor wie van het luieren in de tuin en bekijken van Mézin en de onmiddellijke omgeving genoeg heeft!
De ligging van Mézin op de limiet van de Aquitaine en de Midi-Pyrenées zorgen ervoor dat de Atlantische kust evenals de Pyrenées in aanmerking kunnen komen voor een dagtocht zoals naar Pau, of Lourdes of Gavarnie of Biaritz en la Dune de Pilat en de baai van Arcachon. Bordeaux staat op de lijst van de Unesco en Toulouse zijn in een dag te bezoeken. Alle genoemde plaatsen liggen op zo'n 135 - 150km maar dan wel via departementale wegen dus gemiddeld op 2 uur met de auto.
Op 15 km van Mézin is een 18 holes golfbaan. Op weekdagen kan men voor 30€ golfen en in het week end voor 35€. Het is een mooie baan die nog niet te druk bezocht wordt.
Een vakantie in Mézin is genieten van de rust, heerlijk relaxen met een boek of een van de vele DVDs die gereed liggen in la maison du bouchonnier.
Het stadje ligt in de bossen en de heuvels op de limiet van de Lot-et-Garonne en de Gers, in de wijngaarden van de Armagnac de la Tenarèze , les Côtes de Gascogne en de Buzet wijnen. Op de domeinen kan u in een ontspannen sfeer wijn proeven. Vanaf oktober is de oogsttijd en in november wordt de vlam onder de Alambiques aangemaakt om de Armagnac de stoken. De restaurants zoals de volledig gerenoveerde 7 Princes in Mézin serveren aan een billijke prijs heerlijke menus, of à la carte de producten die de gastronomie van deze streek kenmerken. Bij de plaatselijke winkels, bakker, slager , groenten en fruit, kaas en delicatessen voor een gezellige maaltijd in uw Franse thuis. In het gastenboek kan u lezen dat vorige gasten dat op prijs stelden het thuisgevoel in een typisch Frans huis in een authentique streek.
Er kunnen heerlijke wandelingen gemaakt worden die u via de wijngaarden en de gebouwen voeren die getuigen van de rijke historie van deze nog authentique streek. Mézin was en wordt opnieuw een halte plaats op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella. Geprinte wandel, fiets en auto tochten liggen voor u gereed in de gîte. Als u een hond heeft is die ook van harte welkom en zal ook genieten van mooie boswandelingen. De tuin van het vakantiehuis is volledig ommuurd. Als u fietsen mee wil brengen dan is daar ook onderdak voor. Er zijn vlakke circuits zoals die langs het kanaal laterale à la Garonne van dichtbij Mézin tot Agen en zijn mooie Pont Canal. U raakt hier in zuidwest Frankrijk nooit uitgekeken.In de periode tussen 11 oktober en 20 december kunt u per week huren maar er is ook een speciale maand prijs voor 2 personen.
Het huis is op loopafstand van de warme bakker, de slager, delicatessen en bereide maaltijden (charcutier - traiteur) Groenten en fruit, superette, Petit casino - superette, Restaurants dagmenus inl. wijn, 15€(2) en Bistros (1). Huisarts, Apotheek. Bankautomaat, postkantoor. Openbaar zwembad, viswater, tennisterrein (2). Paardrijden op 5 km, Golfterrein op 17 km. Stadje (Nérac) met restaurants en Supermarkten op 12 km. Grote Supermarkt op 15 km. Fources op 6 km  met een Brocante winkel, winkeltjes een tearoom, een restaurant, wijn - Armagnac boer , de boutiques zijn ook op zondagnamiddag open. Heropening maart 2015 van het toeristentrein-traject vanaf station Mézin naar station Nérac.
Op loopafstand vindt u levensmiddelen winkels: kruidenier, bakker, slagers, delicatesse, traiteur. Apotheek, tabac en krantenwinkel. Café met terras op de markt, Kebab. Zondag en donderdagochtend markt. Avond eetmarkt in de zomermaanden.

De woon eetkamer heeft een openhaard en een ingebouwde hoekkast met spelletjes en radio-cd speler, een bank, fauteuils schemerlampen, 2 buffets met een volledig servies, tafelkleden en glazen ter aanvulling van wat al in de keuken aanwezig is. Eettafel met uittrekbladen en 7 stoelen.

  • 25 m2
  • Ventilator
  • Eetkamerstoelen (7)
  • Bank 2 zits (1)
  • Fauteuil(s) (2)

Bibliotheekkamer waar ook een 1 persoons mahoni bed staat. 2 fauteuils TV nieuw sinds 2010 dus met TNT ontvangst, 26 Franse zenders en DVD speler met meertalige DVDs

  • 15 m2
  • Parket
  • Ventilator
  • Eetkamerstoelen (2)
  • Fauteuil(s) (2)
  • 1-persoonsslaapbank (1)

Twee persoons kamer met een twee persoonsbed, een kledingkast, 2 nachtkastjes, 2 stoelen,colonne ventilator en een store aan de buitenkant van het raam. Er zijn ook luiken aan alle ramen van het natuur stenen koele huis.

  • 12 m2
  • Parket
  • Bed: 2-persoons 190 x 140 cm
  • Dekbedden (2)
  • Kledingkast(en) (1)
  • Zitje

Eén of twee persoonskamer naar gelang, lits-jumeaux of onderschuifbed bevind zich aan de tuinkant. Iedere slaapkamer beschikt over een colonne- ventilator. De oprolstores hangen aan de buitenkant van het venster zodat u met geopende ramen kan slapen en toch beschut. Het centrum van Mézin ligt te hoog voor muggen. Het is een stenenhuis dus natuurlijk koel het beste is dan om de luiken overdag te sluiten en 's avonds te openen meestal is er een groot verschil tussen de dag en de nachttemperatuur

  • 12 m2
  • Parket
  • Bed: 1-persoons 190 x 90 cm
  • Bed: Onderschuifbed 190 x 90 cm
  • Dekbedden (2)
  • Kledingkast(en) (1)

Deze 3de extra grote slaapkamer Het bed heeft 2 separate electrisch verstelbare lattenbodems. Er staat een ventilator. en zoals de andere slaapkamers hangt er een store aan de buitenkant en zijn er luiken. Ingemaakte kasten. Er staat een toilettafel en een bureau evenals een fauteuil en stoelen.

  • 25 m2
  • Parket
  • Bed: 2-persoons 200 x 160 cm
  • Dekbedden (1)
  • Dekens (1)
  • Kledingkast(en) (2)
  • Bureau / kaptafel
  • Zitje

De badkamer heeft een ligbad en een kraan met een douchekop. Badscherm. Een anti-glij matje voor het bad. Badkamer matjes. Fohn en vergrootspiegel. Enkele basis producten zoals zeep, shampo, badschuim staan voor u gereed.Er staat een etagère-kast met washandjes en handdoeken en er zijn 8 strandlakens in huis. WC papier. Schoonmaak producten.

  • 10 m2
  • Bidet
  • Douche
  • Ligbad
  • Wastafel (1)
  • Föhn

Keuken uitgerust met vaatwasmachine, gootsteen, 4 pitsfornuis 3 - gas 1-electrisch, de oven is electrische, Koel/vrieskast, Magnetron,Een Senseo koffie machine en een electrisch filterkoffieaparaat ,electrische waterkoker, Philips multi cuiseur,broodrooster, keukenrobot, slagroom/eiwitklopper, elec. mes, elec. cytruspers, eierkoker, yoghurtmaker, broodmachine, elec. frituur. Plancha, serviesgoed, bestek, potten en pannen.Stofzuiger. emmer & dweil,stoffer & blik. Wasmachine & droger,strijkijzer

  • Soort: Aparte ruimte
  • Fornuis: Gas (4 Kookzones/branders)
  • Droogrek
  • Espressomachine
  • Frituur(pan)
  • Grill
  • Keukenmachine
  • Koelkast
  • Mixer
  • Schoonmaakmiddelen
  • Strijkplank / strijkijzer
  • Blender

Het openbare sinds 2009 gerenoveerde, verwarmde, openlucht zwembad is op 100m van het huis, geopend vanaf 1 juni tot 30 september.6dagen per week alleen maandags gesloten, toegangsprijs €2, kinderen €1,5, minder dan 6jaar gratis. Gegarandeerd tenminste 26* overloopbad, 25X12m. Badmeesters voor zwemles, Gezellige zonneweide. Apart kinderzwembad, 12X5m. Een gezellige manier om frans te leren! Voor mannen en jongens is een zwembroek verplicht, geen strandbermuda

  • Verwarming: Verwarmd zwembad
  • Privacy: Openbaar zwembad (op 0,2 km afstand)
  • Afmetingen in m: 25 x 12 x 2,6 (L x B x D)
  • Kinderbad: Separaat
  • Stadswoning
  • 100 m2
  • Kinderbed (2)
  • Campingbed (2)
  • Budget
  • Overwinteren
  • Televisiescherm in cm: (68)
  • USB-aansluiting
  • Carport
  • Ligstoel(en) (8)
  • Parkeerplaats(en) (1)
  • Tuinstoel(en) (12)
  • Tuintafel(s) (5)
  • Laadpaal Elektrische Auto
  • Handdoeken (60)
  • Strandlakens (8)
  • Aangepaste douche

Reviews

  • Op basis van 26 reviews 8,8
  • Algemene indruk 8,6
  • Ligging 8,5
  • Faciliteiten vakantiehuis 9,0
  • Inrichting en staat vakantiehuis 8,8
  • Kindvriendelijkheid 8,3
  • Hygiëne 8,6
  • Vriendelijkheid en service verhuurder 9,6
  • Prijs/kwaliteit 8,8
  • Marc Van Hest, met het gezin. Gaf in gemiddeld een 8,4

  • André van de Burgt, met partner. Gaf in gemiddeld een 8,7

  • Toin Engels, met partner. Gaf in gemiddeld een 8,3

    Het huis ligt in een charmant dorp midden in een prachtige omgeving. Het huis zelf is ruim en voorzien van alle gemakken die je als vakantieganger nodig hebt. Vooral de keuken is zeer compleet zodat lekker koken mogelijk is. Het huis is ingericht in een jaren 30 stijl waar je van moet houden. Zelf heb ik dit absoluut niet als vervelend ervaren, integendeel! Er zijn verder meerdere zitjes gecreëerd in de grote tuin. Zo kan je lekker van de zon genieten of van de schaduw plekken. Onder het afdak in de tuin staat een grote eettafel waar je lekker kunt genieten van een hapje en een drankje. De eigenaresse van de woning woont direct naast het huis en is zeer behulpzaam. Daarnaast is zij ook erg gezellig om af en toe een praatje mee te maken of een wijntje met haar te drinken.
    Het huis is ook voorzien van een zeer uitgebreide boekenkast met uiteraard veel boeken, cd's, mappen met wandelroutes en andere activiteiten in de buurt.
    Wij hebben er veel gewandeld en een aantal keren gegolfd. Er liggen een aantal mooie golfbanen in de directe omgeving die zeer uitdagend zijn en de moeite waard om een rondje te lopen.
    Kortom, wij hebben ons prima vermaakt.