La maison du bouchonnier 8,8
535,- weekprijs vanaf

La maison du bouchonnier

De huurprijzen zijn all-inclusive prijzen er staat het een en ander voor u gereed een fles wijn, en basisproducten voor het ontbijt zodat u niet meteen naar de winkel hoeft op enkele minuten lopen van het huis, 2 fietsen met versnellingen.
Beddengoed is inbegrepen hypoallergeen hoezen, de bedden zijn opgemaakt. Er zijn ruim voldoende Handdoeken, bad-keuken-tafel en zwembadlakens. Het warme water wordt geleverd door zonne-energie gekoppeld aan de gasverwarmingsketel. Gratis Internet via de router die in de gîte staat en Internet telefoon waarmee u mee naar NL vaste nummers kan bellen.
Het natuurstenen huis staat in een rustige straat in het Centrum van het nog echt Franse sfeervolle Middeleeuwse stadje (1500 inwoners) Zwembad,Bakker, slager,kruidenier, apotheek, tabac en NL kranten en café-restaurants zijn op 150m van het huis.We genieten hier een zeer aangenaam klimaat. Het landschap is gevarieerd, mooi glooiend en de streek getuigt van een rijke historie de Lot-et-Garonne ligt tussen de Dordogne en het departement de Gers, en grenst aan de bossen van de Landes. Het vakantiehuis is ingericht voor 5 personen het heeft 3 slaapkamers op de verdieping, twee met een 2 persoonsbed en de andere 2 eenpersoonsbedden (lits jumeaux, onderschuifbed) beide kamers zijn 12m². de derde slaapkamer heeft een opp. van 25m² met 2 persoonsbed. Extra kinderbedje of babybedje is mogelijk op verzoek.

Bibliotheekkamer:
Hier staat ook een 1 persoons mahoni bed als sofa, 2 fauteuils een LCD TV 68cm (nieuw 2011)TNT, met 25 Franse zenders en DVD speler met meertalige DVDs, Boeken en magazines.

Badkamer:
ligbad met douchescherm, wastafel, bidet en WC, handdoeken&badlakens, shampo,badschuim,zeep, haardroger.

Huiskamer met open haard:
verlengbare eettafel, 7 stoelen, Bank en 2 fauteuils. Jeux de boules om op La place du club te spelen. Een speelgoedkast met gezelschapspelen zoals mens erger je niet en speelkaarten, potloden en tekenpapier. Kinderboeken Toeristische informatie en wegenkaarten. Geprinte fiches van de vele wandelroutes. Als u dat prettig vindt kan ik u ook raad en tips verstrekken.

Keuken:
Uitgerust met vaatwasmachine, gootsteen, 4 pits gasfornuis met elect. oven, Koel/vrieskast, Magnetron, Senseo en/of koffiezetapparaat elektrische waterkoker, broodrooster, Philips multi cuiseur, staafmixer, slagroomklopper, elektrische citruspers, eierkoker, snelkookpan, yoghurtmaker, broodmachine, electrische grilplaa serviesgoed, bestek, potten en pannen zijn ruimschoots aanwezig.
Wasmachine en droger staan in de stookruimte achter de keuken, droogrek. Stofzuiger

Tuin:
Barbecue op houtskool. Elektrische Plancha, Fonduestel. Terrastafel 6 stoelen, 8 verstelbare tuinzetels, 2 zonnebedden, parasols. Opblaasbaar kinder zwembad.
Het Terras 88 m², waarvan een deel overdekt en de tuin horen bij de vakantiewoning,het geheel op 640 m²

Huis, tuin en privacy
Het stenen huis ( dus zomers koel) is het vroegere woonhuis van de kurkfabrikant en grenst aan de voormalige kurkfabriek die nu de woning van de (Frans & NL talige) eigenares is. Het kan beschouwd worden als 2 huizen onder één kap of achter een façade van 22 meter. U geniet volledige privacy zowel in huis als in de volledig ommuurde tuin die hoger ligt dan de straat. Een groot terras met preau is op hetzelfde niveau als de gelijkvloers van het vakantiehuis en is uiterst geschikt om uw zomerse maaltijden te genieten.

Het openbare verwarmde openlucht zwembad met zonneweide is op slechts 150 m het is open van 14h tot 20h behalve maandags entree kinderen 1 € en 2€ vanaf 16 jaar. De plaatselijke bakkers zijn ook vlakbij dus iedere ochtend genieten van het echte Frankrijk gevoel met vers stokbrood, croissants, en vers sinaasappelsap.

Restaurants tegen billijke prijs vindt men in de hele streek, in Mézin zijn 2 restaurants. De warme maaltijden in Frankrijk zijn 's middags het beste is niet na 13h binnenkomen! en 's Avonds vanaf 19h30. 's Zomers worden er avondmarkten en eet feestjes georganiseerd, iedere plaats in de omgeving heeft wel zijn dag. Mézin heeft een bijzonder gezellige zondagmarkt met verse groente en fruit, heerlijke kaas en gebraden kip en kant en klaar maaltijden zowel op de markt als bij de lokale delicatessen winkel waar u dagelijks terecht kan.

Mézin is gelegen in een waar fiets, vis en wandelparadijs,geprinte circuits zijn tot uw beschikking er zijn ruim 400 circuits. In huis vind u uitgebreide documentatie over wat er zoal te doen is in Mézin de nabije omgeving maar ook voor dagtochten tot de kust of de Pyrenées. Fietsen of wandelen via "La voie verte"  de circuits zijn al geprint of te vinden op Internet. De streek heeft een rijk historisch en cultureel verleden.Het dichtsbijzijnde 18 holes golf terrein is op 15km in Barbaste. Toegangsticket 34€ voor heerlijk relaxed golfen.

De verhuurder, Mary

Mary Grahame
Mary Grahame

Bij Micazu sinds april 2009

Engels, Frans, Nederlands

Al zou u op grond van mijn engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen.
Ik woon inmiddels al 40 jaar in Frankrijk. Sinds 2001 in het mooie Mézin met zijn heerlijke klimaat en vriendelijke bevolking. Dit gebied wordt het Franse Toscane genoemd.
De vroegere kurkfabriek naast het vakantie huis is mijn permanente woning . The Mill cottage en Gite St Côme zijn van Engelse vrienden in Mézin.

  • € 535,-
  • € 635,-
december 2016
48 1 2 3 4
49 5 6 7 8 9 10 11
50 12 13 14 15 16 17 18
51 19 20 21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31
januari 2017
52 1
1 2 3 4 5 6 7 8
2 9 10 11 12 13 14 15
3 16 17 18 19 20 21 22
4 23 24 25 26 27 28 29
5 30 31
februari 2017
5 1 2 3 4 5
6 6 7 8 9 10 11 12
7 13 14 15 16 17 18 19
8 20 21 22 23 24 25 26
9 27 28
maart 2017
9 1 2 3 4 5
10 6 7 8 9 10 11 12
11 13 14 15 16 17 18 19
12 20 21 22 23 24 25 26
13 27 28 29 30 31
april 2017
13 1 2
14 3 4 5 6 7 8 9
15 10 11 12 13 14 15 16
16 17 18 19 20 21 22 23
17 24 25 26 27 28 29 30
mei 2017
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
× Selectie wissen Reserveer nu

De huurprijzen van het vakantiehuis zijn all-inclusieve prijzen hetgeen betekent dat de taxe de séjour in de prijs  berekend is. Uw huisdier is van harte welkom. Er staat het een en ander voor u gereed zoals een fles wijn, ontbijt en basisproducten zodat u niet meteen naar de winkel hoeft ook al zijn die op enkele minuten lopen van het huis zijn en speciale wensen mag u me kenbaar maken. Buiten het hoogseizoen kan ook per nacht geboekt worden.
Beddengoed is inbegrepen en de bedden zijn opgemaakt. U mag uw voorkeur doorgeven een één of  twee persoons dekbed. Er zijn ruim voldoende Handdoeken, bad-keuken-tafel en zwembadlakens. Het warme water wordt geleverd door zonne-energie gekoppeld aan de gasverwarmingsketel. Gratis WIFI en Internet telefoon dus ook tv op uw laptop. Films down loaden is in Frankrijk verboden er is een grote verzameling DVDs in het vakantiehuis maar u mag ook uw eigen DVDs meebrengen.
's Winters is de Centrale verwarming , Stadsgas inbegrepen in de huurprijs.
Voor een verblijf langer dan een maand verleen ik 25% korting. De wisseldagen in voor en na seizoen naar wens waar mogelijk , bekijk hiervoor de kalender.
Nieuw vanaf zomer 2016 ook in Mézin een gezellige eet - avondmarkt bij de muziek kiosk op de 2de marktplaats, la place du club zo genoemd vanwege de petanque spelers.
Het toeristentreintje naar Nérac rijdt ook weer in de Zomervakanties. Er staan 2 fietsen gereed.

27-08-2016 - 01-07-2017 € 535,00 - - € 80,00 - 2 nachten
01-07-2017 - 02-09-2017 € 635,00 - - € 91,00 - 7 nachten
02-09-2017 - 30-06-2018 € 535,00 - - € 80,00 - 2 nachten

Energiekosten toeslag winter € 0,00 Per week Inbegrepen in prijs
Internet € 0,00 Per verblijf Gratis
Kinderbed € 0,00 Per verblijf Gratis
Linnengoed € 0,00 Per week Gratis
Parkeerplaats € 0,00 Per verblijf Gratis
Toeristenbelasting alle leeftijden € 0,00 Per persoon per nacht Inbegrepen in prijs
Zwembad € 2,00 Per persoon Ter plaatse betalen | optioneel

Mezin ligt in de Lot-et-Garonne. Een prachtige groene streek ten Zuiden van de Dordogne met een afwisselend glooiend landschap met wijngaarden en zonnebloemvelden. Het weer in deze streek is in het zomerseizoen maar ruim voordien en erna zeer aangenaam om vakantie te vieren. Van mei tot october schommelt de temperatuur tussen de 25 en 35 graden. 's Winters is het over het algemeen niet koud maar regent het meer. Het vriest soms flink maar kort en als het gebeurt dan meestal eind januari begin februari. Het is een prachtig wandelgebied Mézin is een halte op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella.
De autoroute en het spoorweg station Agen zijn op 37km van Mézin. Voor en Najaar is de temperatuur gemiddeld 24 graden.
De zomers zijn warm en gezellig de avond markten zijn een groot succes en de plaatselijke bevolking is vriendelijk en gastvrij.
De Lot-et-Garonne is nog niet door het grote publiek ontdekt. Als u rust, pure natuur en een rijk verleden op prijs stelt, hecht aan uw privacy, en u houdt van vakantie vieren in een Franse sfeer dan is vakantiehuis “La maison du bouchonnier “ (het huis van de kurkfabrikant) precies wat u zoekt.
Mézin is een middeleeuws stadje dat zich al begon te ontwikkelen aan het eind van de 11de eeuw. Daar getuigen de kerk en de markt met zijn arcades en de smalle straatjes van.
Eind 19de eeuw komt Mézin tot grote bloei door het lokale goud: de kurk van de kurkeik. Het musée du liège et du bouchon illustreert de geschiedenis van de tijd dat Mézin de hoofdstad was van de kurk-industrie ook de grote natuurstenen huizen zijn een overblijfsel uit die tijd. Le bouchonnier (kurkfabrikant) werd geboren in 1850, hij was ook een tijd burgemeester van Mézin, zijn vroegere woning met zijn statige voordeur en trap, het ruime terras en de romantische volledig ommuurde stadstuin, is nu het vakantiehuis. Vandaar de naam La maison du bouchonnier.
De bakkers, slagers, kruidenier en apotheek, de donderdag- en zondagsmarkt zijn vlakbij op loopafstand (150m).'sOchtends opstaan en meteen naar de bakker daarna ontbijten in de tuin of terras dat is de start van leven als een Fransman. De restaurants zijn op 150m van het vakantiehuis, evenals het openlucht zwembad en het office de tourisme. De kranten winkel heeft meestal de Telegraaf maar als ik voor uw komst signaleer dat u liever de Volkskrant of het Laatste Nieuws leest zorgen ze daar ook voor en natuurlijk zonder dat u verplicht bent die krant dagelijks te kopen.

Al zou u op grond van mijn engelse naam, Mary Grahame, misschien anders vermoeden, ik ben geboren en opgegroeid in Sluis, Zeeuws-Vlaanderen vlakbij de Belgische grens maar nog net in Nederland.
Ik woon inmiddels al bijna 40 jaar in Frankrijk. De vroegere kurkfabriek is mijn permanente woning en grenst aan La maison du bouchonnier, zodat ik u, als u dat op prijs stelt, inlichtingen kan verstrekken. Maar ook in het vakantiehuis vind u uitgebreide documentatie over wat er zoal te doen is op allerlei gebied. Geprinte auto, wandel en fiets circuits.
Welkom in Mézin
Er zijn wandelroutes in overvloed, rondom het stadje loopt een wandelroute de dichts bijzijnde heb ik uitgeprint voor u. Mézin heeft een gerenoveerd openluchtzwembad, met schaduwrijke zonneweide Openingstijd van dinsdag tot zondag Mézin heeft een Petanque club (jeu de boules) waar u zich bij aan kan sluiten voor een spelletje jeu de boules er liggen 2 sets in de gîte. In Nérac (12km) en Gondrin (20km) is een waterpretpark. In Poudenas (5km) en Lavardac(17km) is er een manège die van Barbaste heeft ook Internationale concours. Barbaste (15km) heeft een 18 holes golfbaan evenals Casteljaloux (36km) waar ook de thermes/ kuuroord zijn. Nérac (12km)heeft een Lud'O parc een waterpretpark voor jong en ouder toegangsprijs dagprijs voor kinderen 10Euro -12jaar 8Euro. Weekkaart 1ste kaart 18Euro, 2de kaart 15Euro, 3de kaart en + 13Euro. In Agen (35km) is het pretpark Walibi sinds 2010 vernieuwd. Cauderoue(7km) Cap Cauderoue met allerlei sportive activiteiten: Acrobatische bos tocht voor kinderen vanaf 3jaar tot 99jaar in 6 ha bos. In Vianne was een glasblazerij nu een museum en vrijdagavondsmarkt met speciale ambiance.Op de Baïsse de rivier die door Nerac stroomt kan een boottocht gemaakt worden "Les croisières du Prince Henry. Langs de Baïse is er een hele goede ijssalon en een gezellig terras. Het kasteel van Henry IV in Nérac kan bezocht worden. Een wandeling door het parc La Garenne in Nérac is ook de moeite waard eventueel als doel een consumptie in de Chalet op het eind van het parc. We hebben ook thermale stations op 30 km van het huis waar het ook mogelijk is te zwemmen, te relaxen, sauna of massage. Mézin heeft een schoonheids salon en kappers als u zo iets leuk vindt kan ik een afspraak plannen. In de streek zijn meren voor natuur zwemmen op 30 km van de woning. Hetgeen hierboven beschreven is slechts een klein staaltje van wat er zoal te beleven en te doen is in Mézin en omgeving, er is zoveel te doen dat zelfs 2 weken nog ruimte overlaat voor een volgende keer.
Activiteiten en omgeving van Mézin
Het stadje Mézin ligt in de wijngaarden van de coteaux du Mézinais (Côtes de Gascogne) en de Armagnac. Mézin heeft ook een "cave" waar de plaatselijke wijn, floc en armagnac du Ténarèze verkocht worden.De cave verkoopt ook van de plaatselijke producenten; asperges, aardbeien,kiwi, verrukkelijke meloenen naar gelang de oogsttijd. Veel wijnkastelen zijn open voor bezoek en proeven en ik heb ondertussen wel enige goede adressen verzameld. Op 100m om de hoek van La maison du bouchonnier staat het restaurant "le relais de Gascogne" waar op het middaguur een dagmenu met wijn voor amper 11 Euros geserveerd wordt op het gezellige terras of in het huiskamerachtige restaurant. In de omtrek weet ik wel restaurants die ik u kan tippen want ik probeer ze graag eerst zelf voor ik ze aan beveel aan mijn gasten. Op het marktplein zijn 2 café- restaurants/pizeria die ook WIFI bieden zodat u ook op hun terras uw mails kan checken. Café du commerce organiseert ook concerten waarvan sommige artiesten met een zekere reputatie. In het stadje zijn nog 2 restaurants. De winkels en de 4bakkers, 2slagers een traiteur/charcutier voor afhaal maaltijden, de pharmacie zijn ook zondagochtend open dat is tevens de marktdag die allen om de sfeer al de moeite waard is.Maandags is er kans dat winkels gesloten zijn maar een bakker en 1 van de 2 traiteurs/charcutiers zijn ook op maandagochtend open, de apotheek is 6,5/7 dagen open. In Mézin zijn er artsen, verpleegsters, een tandarts, schoenreparatie, krantenwinkel en wasserij.Een schoonheids instituut waar een fijne massage gegeven wordt. 3 kappers dat is ook goedkoper dan in Nederland.In Nérac is ook op zondagochtend de supermarkt Carrefour market en Leaderprice open. De grotere supermarchés Intermarché en Super U zijn van maandag tot zaterdag geopend, respectievelijk in Nérac en Lavardac. In Nérac is het op zaterdag een grote marktdag.
Mézin, wijn, gastronomie en tot rust komen.
Mezin ligt op een van de wegen naar St Jacques de Compostelle, limiet van de Lot et Garonne, de Gers ten zuid/zuid-oost met de heuvels van de Armagnac en de bossen van de Landes ten westen/noord-westen. Het gebied wordt ook wel het Toscane van Frankrijk genoemd en is geliefd bij artiesten. De zomers zijn zonnig. September, oktober en zelfs november met prachtige herfstkleuren genieten we nog van een heerlijke nazomer die we de Eté Indien noemen, zelfs in december is er nog veel kans op een zacht klimaat. Echt winter is het meestal pas in januari en februari, in februari kan het erg koud zijn maar dan schijnt meestal de zon overdag en dat is heerlijk, de echte kou houden we voor 's nachts. Informeer voor een langer verblijf vanaf september naar het speciale tarief. Het huis heeft centrale verwarming en een open haard. Na half novembre zijn er festiviteiten bijvoorbeeld la flamme d'Armagnac dan wordt de vlam om de armagnac te stoken aangemaakt dat wordt gevierd met een maaltijd en er wordt getracteerd op warme armagnac. In dit gastronomische gebied is er altijd wel een excuus om iets te vieren! De paddestoelen, de foi gras, Les confits, de wijnoogst met de wijn van les coteaux du Mézinais, evenals le Buzet.De streek heeft een grote culturele rijkdom. Het huis leent zich als vertrektocht voor interessante dagtochten zoals naar Lourdes, Pau, de Atlantische kust of Bordeaux, Toulouse, Bergerac of interessante tochten vlakbij huis.
Klimaat
Mézin in Herfst Winter en voorjaar is genieten, voor een zeer schappelijk laagseizoen-tarief van de rust, de mooie omgeving de prachtige herfstkleuren de rijke historie, een boek lezen bij de haard of nog steeds op het terras en de tuin. Genieten van wijn en Armagnac bij vele kastelen of domeinen kan geproefd en/of aangeschaft worden. Gastronomie in de plaatselijke restaurants of in de omgeving met hun driegangen middagmenu à 11Euro maxi of de goede tafels in de nabije omgeving zoals Condom het éen ster bij michelin restaurant “la table des Cordeliers” in een 13de eeuwse kapel geniet u van een gastronomische maaltijd tussen de 30 en 60 Euro. De mooie dorpen en steden bekijken waaronder Nérac stad van “onze goede koning Henri”De galante koning, overal staan zijn "chevauchées" de wegen die hij te paard aflegde aangegeven langs de lieflijke weggetjes, het was ook zijn idee dat iedere Fransman kip zou eten op zondag een van de geliefde recepten hier is dan ook La poule au pot façon Henri IV. Het atelier du Pastel in Lectoure is ook het bezoeken waard en niet te vergeten het kurkmuseum van Mézin. Het vakantiehuis heet niet voor niets “La maison du bouchonnier”het was het vroegere woonhuis van de kurkfabrikant. In de omgeving staat ook de collegiale van La Romieu die geklasseerd is bij de UNESCO in 1998. Er is zoveel te bezichtigen en te bekijken in de mooie steden en Bastides teveel om op te noemen u komt tijd tekort en ik zal u met alle plezier tips verschaffen, in het vakantiehuis vindt u volop documentatie om van wat de streek te bieden heeft te genieten. Vlakbij en verder af kunnen prachtige lange of korte randonnées of wandelingen gemaakt worden, Mézin ligt op de route van st Jacques de compostella (route Vezelay). De wandelroutes zijn aangegeven zodat het ook op eigen gelegenheid goed te volgen is de routes kan ik printen of ze kunnen opgeslagen worden op de GPS of u komt mee als introducée naar mijn wandelclub. Mézin ligt halverwege tussen Bordeaux en Toulouse bij helder weer zijn aan de horizon de Pyrenéen te zien. Ik kan, als u dat verkiest, met veel genoegen uw gids zijn voor een onvergetelijk verblijf in "La maison du bouchonnier !
Mezin in Herfst en winter
In Mézin is er zondagochtend Markt alleen al om de sfeer is dat de moeite waard. De Zuid Franse markten zijn bijzonder kleurrijk en een aparte sfeer, iedere dag van de week is er in de omgeving wel een markt zoals zaterdags in Nérac. Donderdags in Lavardac. Woensdagavond is er in Sos(10km) een bijzonder gezellige avondmarkt waar men de streekproducten aanschaft die aan de lange tafels op het marktplein gegeten kunnen worden. Nérac heeft dinsdagavond de zomeravond markt hetgeen een gezellige drukte meebrengt, de restaurants doen daar ook aan mee door lange tafels buiten te zetten evenals de eet en drinkkraampjes in het oude centrum. Er worden ook diverse pic-nics georganiseerd zoals in juli op het Chateau de lagrangerie in Lannes, ieder jaar is dit weer een gezellig, smakelijk en cosmopoliet evenement.
Markten
De streek heeft een rijk verleden en veel historische gebouwen. Er worden concerten gegeven. Sos heeft een kunstmarkt die druk bezocht wordt en waar ook Nederlandse artiesten aanwezig zijn. In Mézin is er een Jazz-café die wekelijks concerten organiseert. Mézin heeft een theater en ook in de Romaans/Gotische kerk worden concerten gegeven. En het evenement Jazz in Marciac heeft ieder jaar meer succes om enkele voorbeelden te noemen. Fources, de enige ronde bastide van de Gascogne ligt op 5km van Mézin, de auberge biedt een heerlijke maaltijd op het terras of binnen voor 13Euro menu du jour met wijn inbegrepen. Fources organiseert een avondmarkt is eetevenement en er is een brocanteur die alle dagen van de week geopend is. Vlakbij, het middeleeuwse Larresingle is de moeite waard te bezoeken en heeft een parc dat de verdediging van een chateau fort demonstreert. Montreal du Gers is een sfeervolle bastide op 10km van Mézin. De wijnkastelen en wijnboerderijen hebben vaak een proeverij en verkoop aan huis. Een zomervakantie is niet genoeg om alles te bezichtigen en te doen wat de streek te bieden heeft behalve zijn heerlijke klimaat dat uitnodigt om heerlijk onder de Lindenboom te luieren of te lezen !
Cultuur
Een kennismaking met het land van D’Artagnan en Armagnac.Mézin het vakantiehuis La Maison du Bouchonnier als vertrekpunt Er is een Ipod met wandeltocht door Mézin op te halen bij het Office du tourisme.Mézin is een halteplaats op de pelgrimstocht naar St Jacques de Compostelle dus het is een prachtig wandelgebied. De Romaanse Kerk, en het Kurk museum die u de 19de en 20ste eeuwse geschiedenis van Mézin illustreren zijn een bezoek waard evenals het gerestaureerde treinstel voor een mooie reis naar Nérac, zoals toen Nérac ligt op 12 km van Mézin en is een stad die een hele dag in beslag kan nemen.Mézin heeft ook een mooi & knus theatre waar voorstellingen gegeven worden en ook concerten. De kerk heeft een zeer bijzonder orgel en ook daar worden concerten gegeven en 's zomers gedurende een week zijn de académie des jeunes solistes onder leiding van Christophe Boulier te beluisteren.Het café du commerce organiseert ieder week-end een jazz avond. De zomerfeesten zijn ook erg aantrekkelijk en gezellig zoals in de hele streek is er altijd wel iets te doen al dan niet in Mézin zelf.Fourcès : 5km vanaf Mézin en U bent nu in de Gers. Via een bruggetje over de Auzoue naast het kasteel van de 15de en 16de eeuw bereiken we deze door de Engelsen gebouwde 13de eeuwse “Bastide”. Het is de enige bastide van de Gascogne op een cirkelvormig plan, het centrum een groot rond schaduwrijk plein geeft het dorpje een charmant effect. In de vakwerkhuizen verwelkomen ambachtslui en kunstgalerijen de bezoekers. L’Auberge de Fourcès is een restaurant waar u aan een billijke prijs een goede maaltijd opgediend wordt. Een week-end in mei wordt er een ondertussen erg bekend geworden Bloemenmarkt gehouden. Er wordt ook regelmatig een Antiekmarkt, le marché des Antiquaires, gehouden door professionelen dit om onderscheid te maken tussen de vide greniers en brocantes.Er is een mooie wandeltocht met Fources als vertrek en terugkom punt.Gallo-Romeins dorp van Seviac Op deze site worden al meer dan een Eeuw archeologische opgravingen verricht. De grondvesten van een luxueuze Gallo Romeinse villa uit de 4de eeuw kwamen zo aan het licht en latere vroegchristelijke en Merovingische sporen, die op een permanente bewoning wijzen van de 2de tot 7de eeuw. (Visite is niet gratis)Een wandel route komt hier ook langs.Montréal is éen van de oudste (1256) “Bastides”van Frankrijk in Gascogne en werd gebouwd boven de vallei van de Auzoue. De rivier l’Auzoue heeft zijn bron in de Gers en voegt zich in de Gélise bij Mézin. Het dorpje werd tijdens de godsdienstoorlogen beschadigd, maar kan nog steeds trots zijn op een versterkte gotische kerk en een vierkant marktplein omzoomd door huizen met arcades. In éen der huizen vind U een klein museum dat te bezoeken is via het office de tourisme. Ook in Montreal is er een goed retaurant voor een maaltijd tegen billijke prijs.Larresingle Dit is een vestingdorp van de 13de eeuw . Het werd en word op particulier initiatif gerestaureerd en in eer hersteld door een stichting, de inwoners zijn trots op de benaming kleinste vestingstad van Frankrijk . We vinden er fraai gerestaureerde huizen waarin kunstnijverheid verkocht word en een creperie waar heerlijke Franse pannenkoeken geserveerd worden. In een deel van de huizen is een museum die het vakmans leven in de middeleeuwen illustreert. Buiten de wallen van het plaatsje is het park van de middeleeuwse tuien van een belegeringskamp van de 13de eeuw nagebouwd.Condom ook genoemd Condom-en-Armagnac de hoofdstad van de Armagnacligt in een streek vol Romaanse kerkjes en mooie landhuizen met wijngaarden voor de wijn en Armagnac, ook veel pruimenbomen voor de beroemde pruneaux d’Agen, en wordt omgeven door de voor deze streek zo typerende “bastides” oude dorpen met geometrisch grondplan uit de tijd van de Engelse invallen. Langs de Garonne en de Tarn vind U zo’n 300 bastides. Condom ligt evenals Nérac aan de rivier de Baïse waar tochten gemaakt kunnen worden op een rondvaartboot. Het is de hoofdstad van de Ténarèze zo wordt dit gebied genoemd vanwege een Romeinse heirweg die ook naar Mézin voert. In vroegere tijden werd de Armagnac via de Baïse naar Bordeaux vervoerd. Condom was één van de belangrijkste halteplaatsen op de pelgrimsweg van St Jacques de Compostelle. ER zijn voldoende historische gebouwen te bezichtigen om een aparte uitstap naar Condom te plannen dat op 15km van Mézin ligt en zoals de naam al doet verwachten er is een Musée du préservatif (Condoom museum). In het stadscentrum (ongeveer 7000 inwoners) zijn gezellige terassen en mooie boutiques. Bekende evenementen: op internationaal plan het 2de week-end in mei “de Bandas y Peñas” Bandas festival.En het Tournoi d’échecs, Schaak tournooi in juli.Salon des Antiquaires het laatste week-end van Februari.De bekende film “Le bonheur est dans le pre”van Etienne Chatliez werd gedeeltelijk opgenomen in Condom en Vic-Fezensac.Condom heeft zelfs een ster restaurant maar ook de bekende gemoedelijke restaurantjes zoals in de hele streek. Vic-Fezensac ’s Zomers waant U zich in Spanje en bruist Vic-Fezensac van leven tijdens de markten, de dorpsfeesten en het festival Tempo Latino dat plaatsvind in de laatste dagen van juli. De arena is ook erg bekend en er worden nog stierengevechten en corrida’s gehouden evenals in Eauze en Gabaret die zo'n 30km van Mézin liggen. Lavardens Dit pittoresque middeleeuwse dorpje ligt aan de voet van het kasteel dat naast de klokketoren van de kerk staat. De route slingert door het heuvellandschap en is prachtig niet alleen vanwege de zonnebloemvelden die ook zo kenmerkend zijn in de zomers van de Gascogne. van de zonnebloemen wordt de huile de tournesol gemaakt of zonnebloemolie.De oude tabakschuren waar vroeger de tabaksbladeren gedroogd werden zijn typerend in het landschap en de prachtige avondluchten.Auch De historische hoofdstad van de Gascogne, de stad van Artagnan.Van welke kant men ook komt men ziet de kathédraal en zijn monumentale trap en de toren van Armagnac. De stad strekt zich uit langs de beide oevers van de rivier de Gers. Ligt op zo’n 70km van Mézin. Nérac ligt op 12 km van Mézin richting Agen. Het is de stad van Henri IV “Le bon roi Henri” en de koningin Margot. Een deel van zijn kasteel staat er nog en de monumentale trap leidt ons naar de Baïse waar een rondvaart gemaakt kan worden op de Henri IV een “Gabare” een typische boot die gebruikt werd om vracht naar Bordeaux te varen. Langs de Baïse ligt het prachtige park “La Garenne”waar ’s zomers ook muziekuitvoeringen gegeven worden in het theatre de verdure het openluchttheater of iets dieper in het park staat de chalet waar overdag een the salon is en ’s avonds restaurant. Het is een bijzonder mooi wandelpark en zomers worden er ook brocantes en vide greniers gehouden zoals in de hele streek.Nérac is zomers een bruisende stad, in de oude stad “Le vieux Nérac” worden avondmaaltijden, avondmarkten, muziek en andere activiteiten georganiseerd.Sinds 2009 is er een LudOpark een waterpretpark voor jong en oud.
Een tocht door het Franse Toscane
Parkeerplaats voor U gereserveerd op een privéterrein op 50m van de woning, er is ook ruimvoldoende openbare parkeergelegenheid in de straten en de parkings van de stad. Toeristentax: Mézin heft een toeristentax per persoon boven 13 jaar, per nacht X 0,47 Euro is inbegrepen in de huurprijs.
De Traction staat geparkeert voor het woonhuis van Mary , dat is handig om de bagage uit te laden. Daarna breng ik u naar mijn Privé Parking op enkele stappen (150m) vanaf het vakantiehuis.
Parkeergelegenheid en toeristentax
Per auto de A20 (zonder Péage vanaf Vierzon tot Cahors) Vierzon tot Montauban daarna A62 richting Bordeaux afrit Agen,van af daar dep 656 Nérac (+/-25km) en dan 12km verder Mézin Of A20 tot Cahors en +/- 140km departementale weg via Agen tot Mézin.Andere mogelijkheid autoroute A10 tot Bordeaux daarna de A62 richting Toulouse afrit 6 Aiguillon via Lavardac naar Mézin. Vliegen en huurauto is ook een optie. Bijvoorbeeld Toulouse of Bordeaux,vliegvelden vlakbij de Autoroute, niet alleen Ryanair of Transavia maar ook KLM-Air France hebben goedkope vluchten. Bergerac met Ryanair of Transavia daarna een huur auto. Alle vliegvelden liggen op 140km vanaf Mézin. Afhalen tegen vergoeding is mogelijk maar dan heeft u geen vervoer in Mézin tenzij een auto huren.
Bereikbaarheid vanuit Nederland
Mézin ligt bij een van de wandelroutes naar St Jacques de Compostella (nog 1058km ver) het is erg interessant om stukken(jes) van deze route te lopen. Woensdags kunt u zich aansluiten bij de wandelclub van Mézin die vertrekt vanaf het office de tourisme of U kunt mij vergezellen, maandag & woensdag, naar mijn club "tourisme Pedestre du Néracais en op die manier de prachtige omgeving van het departement Lot-et-Garonne, of wel ons buurgebied de Gers met zijn glooiend afwisselend landschap is het niet te zwaar als tocht. In de gîte liggen bij de verdere documentatie, uitgeprinte circuits. Doordat de rando circuits over het algemeen goed onderhouden zijn kan u met behulp van de kaarten ze ook zonder begeleiding wandelen. De circuits varieren tusse 5 en 20km of meer. Het departement Gers heeft een wandelboekje uitgegeven dat ook in de Gite bij de documentatie te vinden is.
Wandelen (Rando)
Voor wie van het luieren in de tuin en bekijken van Mézin en de onmiddellijke omgeving genoeg heeft!
De ligging van Mézin op de limiet van de Aquitaine en de Midi-Pyrenées zorgen ervoor dat de Atlantische kust evenals de Pyrenées in aanmerking kunnen komen voor een dagtocht zoals naar Pau, of Lourdes of Gavarnie of Biaritz en la Dune de Pilat en de baai van Arcachon. Bordeaux staat op de lijst van de Unesco en Toulouse zijn in een dag te bezoeken. Alle genoemde plaatsen liggen op zo'n 135 - 150km maar dan wel via departementale wegen dus gemiddeld op 2 uur met de auto.
Dagtochten
Op 15 km van Mézin is een 18 holes golfbaan. Op weekdagen kan men voor 30€ golfen en in het week end voor 35€. Het is een mooie baan die nog niet te druk bezocht wordt.
Golfen
Een vakantie in Mézin is genieten van de rust, heerlijk relaxen met een boek of een van de vele DVDs die gereed liggen in la maison du bouchonnier.
Het stadje ligt in de bossen en de heuvels op de limiet van de Lot-et-Garonne en de Gers, in de wijngaarden van de Armagnac de la Tenarèze , les Côtes de Gascogne en de Buzet wijnen. Op de domeinen kan u in een ontspannen sfeer wijn proeven. Vanaf oktober is de oogsttijd en in november wordt de vlam onder de Alambiques aangemaakt om de Armagnac de stoken. De restaurants zoals de volledig gerenoveerde 7 Princes in Mézin serveren aan een billijke prijs heerlijke menus, of à la carte de producten die de gastronomie van deze streek kenmerken. Bij de plaatselijke winkels, bakker, slager , groenten en fruit, kaas en delicatessen voor een gezellige maaltijd in uw Franse thuis. In het gastenboek kan u lezen dat vorige gasten dat op prijs stelden het thuisgevoel in een typisch Frans huis in een authentique streek.
Er kunnen heerlijke wandelingen gemaakt worden die u via de wijngaarden en de gebouwen voeren die getuigen van de rijke historie van deze nog authentique streek. Mézin was en wordt opnieuw een halte plaats op de pelgrimsroute naar St Jacques de Compostella. Geprinte wandel, fiets en auto tochten liggen voor u gereed in de gîte. Als u een hond heeft is die ook van harte welkom en zal ook genieten van mooie boswandelingen. De tuin van het vakantiehuis is volledig ommuurd. Als u fietsen mee wil brengen dan is daar ook onderdak voor. Er zijn vlakke circuits zoals die langs het kanaal laterale à la Garonne van dichtbij Mézin tot Agen en zijn mooie Pont Canal. U raakt hier in zuidwest Frankrijk nooit uitgekeken.In de periode tussen 11 oktober en 20 december kunt u per week huren maar er is ook een speciale maand prijs voor 2 personen.
La maison du bouchonnier in Mézin is het hele jaar beschikbaar
Het huis is op loopafstand van de warme bakker, de slager, delicatessen en bereide maaltijden (charcutier - traiteur) Groenten en fruit, superette, Petit casino - superette, Restaurants dagmenus inl. wijn, 15€(2) en Bistros (1). Huisarts, Apotheek. Bankautomaat, postkantoor. Openbaar zwembad, viswater, tennisterrein (2). Paardrijden op 5 km, Golfterrein op 17 km. Stadje (Nérac) met restaurants en Supermarkten op 12 km. Grote Supermarkt op 15 km. Fources op 6 km  met een Brocante winkel, winkeltjes een tearoom, een restaurant, wijn - Armagnac boer , de boutiques zijn ook op zondagnamiddag open. Heropening maart 2015 van het toeristentrein-traject vanaf station Mézin naar station Nérac.
Faciliteiten op loopafstand van het huis
Op loopafstand vindt u levensmiddelen winkels: kruidenier, bakker, slagers, delicatesse, traiteur. Apotheek, tabac en krantenwinkel. Café met terras op de markt, Kebab. Zondag en donderdagochtend markt. Avond eetmarkt in de zomermaanden.

De woon eetkamer heeft een openhaard en een ingebouwde hoekkast met spelletjes en radio-cd speler, een bank, fauteuils schemerlampen, 2 buffets met een volledig servies, tafelkleden en glazen ter aanvulling van wat al in de keuken aanwezig is. Eettafel met uittrekbladen en 7 stoelen.

  • 25 m2
  • Ventilator
  • Eetkamerstoelen (7)
  • Bank 2 zits (1)
  • Fauteuil(s) (2)

Bibliotheekkamer waar ook een 1 persoons mahoni bed staat. 2 fauteuils TV nieuw sinds 2010 dus met TNT ontvangst, 26 Franse zenders en DVD speler met meertalige DVDs

  • 15 m2
  • Parket
  • Ventilator
  • Eetkamerstoelen (2)
  • Fauteuil(s) (2)
  • 1-persoonsslaapbank (1)

Twee persoons kamer met een twee persoonsbed, een kledingkast, 2 nachtkastjes, 2 stoelen,colonne ventilator en een store aan de buitenkant van het raam. Er zijn ook luiken aan alle ramen van het natuur stenen koele huis.

  • 12 m2
  • Parket
  • Bed: 2-persoons 190 x 140 cm
  • Dekbedden (1)
  • Kledingkast(en) (1)
  • Zitje

Eén of twee persoonskamer naar gelang, lits-jumeaux of onderschuifbed bevind zich aan de tuinkant. Iedere slaapkamer beschikt over een colonne- ventilator. De oprolstores hangen aan de buitenkant van het venster zodat u met geopende ramen kan slapen en toch beschut. Het centrum van Mézin ligt te hoog voor muggen. Het is een stenenhuis dus natuurlijk koel het beste is dan om de luiken overdag te sluiten en 's avonds te openen meestal is er een groot verschil tussen de dag en de nachttemperatuur

  • 12 m2
  • Parket
  • Bed: 1-persoons 190 x 90 cm
  • Bed: Onderschuifbed 190 x 90 cm
  • Dekbedden (2)
  • Kledingkast(en) (1)

Deze 3de extra grote slaapkamer Het bed heeft 2 separate electrisch verstelbare lattenbodems. Er staat een ventilator. en zoals de andere slaapkamers hangt er een store aan de buitenkant en zijn er luiken. Ingemaakte kasten. Er staat een toilettafel en een bureau evenals een fauteuil en stoelen.

  • 25 m2
  • Parket
  • Bed: 2-persoons 200 x 160 cm
  • Dekbedden (1)
  • Dekens (1)
  • Kledingkast(en) (2)
  • Bureau / kaptafel
  • Zitje

De badkamer heeft een ligbad en een kraan met een douchekop. Badscherm. Een anti-glij matje voor het bad. Badkamer matjes. Fohn en vergrootspiegel. Enkele basis producten zoals zeep, shampo, badschuim staan voor u gereed.Er staat een etagère-kast met washandjes en handdoeken en er zijn 8 strandlakens in huis. WC papier. Schoonmaak producten.

  • 10 m2
  • Bidet
  • Douche
  • Ligbad
  • Wastafel (1)
  • Föhn

Keuken uitgerust met vaatwasmachine, gootsteen, 4 pitsfornuis 3 - gas 1-electrisch, de oven is electrische, Koel/vrieskast, Magnetron,Een Senseo koffie machine en een electrisch filterkoffieaparaat ,electrische waterkoker, Philips multi cuiseur,broodrooster, keukenrobot, slagroom/eiwitklopper, elec. mes, elec. cytruspers, eierkoker, yoghurtmaker, broodmachine, elec. frituur. Plancha, serviesgoed, bestek, potten en pannen.Stofzuiger. emmer & dweil,stoffer & blik. Wasmachine & droger,strijkijzer

  • Soort: Aparte ruimte
  • Fornuis: Gas (4 Kookzones/branders)
  • Droogrek
  • Espressomachine
  • Frituur(pan)
  • Grill
  • Keukenmachine
  • Koelkast
  • Mixer
  • Schoonmaakmiddelen
  • Strijkplank / strijkijzer
  • Blender

Het openbare sinds 2009 gerenoveerde, verwarmde, openlucht zwembad is op 100m van het huis, geopend vanaf 1 juni tot 30 september.6dagen per week alleen maandags gesloten, toegangsprijs €2,kinderen €1,5, -6j gratis. Gegarandeerd tenminste 26* overloopbad geen chloor,(25X12m). Badmeesters voor zwemles, Gezellige zonneweide. Apart kinderzwembad (12X5m) een gezellige manier om de taal te leren! Voor heren en jongens is een zwembroek verplicht, geen strandbermuda

  • Verwarming: Verwarmd zwembad
  • Privacy: Openbaar zwembad (op 0,1 km afstand)
  • Afmetingen in m: 25 x 12 x 2,6 (L x B x D)
  • Kinderbad: Separaat
  • Stadswoning
  • 100 m2
  • Kinderbed (2)
  • Campingbed (2)
  • Overwinteren
  • Televisiescherm in cm: (68)
  • USB-aansluiting
  • Ligstoel(en) (8)
  • Parkeerplaats(en) (1)
  • Tuinstoel(en) (12)
  • Tuintafel(s) (5)
  • Handdoeken (60)
  • Strandlakens (8)
  • Dartbord

Recensies

  • Op basis van 22 recensies 8,8
  • Algemene indruk 8,6
  • Ligging 8,5
  • Faciliteiten vakantiehuis 8,9
  • Inrichting en staat vakantiehuis 8,8
  • Kindvriendelijkheid 8,3
  • Hygiëne 8,6
  • Vriendelijkheid en service verhuurder 9,6
  • Prijs/kwaliteit 8,9
  • Leo Jansson, met partner. Gaf op gemiddeld een 8,6

    Een bijzondere locatie met een heel specifieke sfeer. Niet zo algemeen gangbaar.
    De site laat duidelijk zien wat je mag verwachten.

  • guy van goethem, met partner. Gaf op gemiddeld een 9,0

    Ideale rustvakantie! Gastvrije host, vriendelijke inwoners, mooie omgeving, fantastisch weer. Goede bereikbaarheid.

  • Gerard , met partner. Gaf op gemiddeld een 8,1

    Ruim vakantiehuis, zeer compleet ingericht. Goede bedden, grote badkamer. Fijne grote tuin. Huis ligt in het dorp, op loopafstand van winkels (bakker e.d.). Mezin is een gezellig plaatsje met leuke markt en goed restaurant. Eigenaresse zeer vriendelijk en servicegericht. Kortom: een aanrader !