Gîte 'Le Pigeonnier'

Gîte "Le Pigeonnier" maakt onderdeel uit van La Bastide Portoly, van oorsprong een traditioneel boerenhuis. In het dorp Penne d'Agenais noemt men het ook wel “Le petit château”. Het geheel bestaat uit het woonhuis met onderin de grote Gîte "Les Deux Cèdres", een duiventoren waarin de Gîte "Le Pigeonnier" zich bevindt en een voormalig pruimendrogerij waar de chambre d'hôtes "Pruneaux" gevestigd is. Meer dan 250 jaar oud en boordevol geschiedenis. Geweldig om je te realiseren hoeveel generaties in dit huis hun geschiedenis hebben geschreven…. Dit stenen landhuis is gelegen op een heuvel met schitterend uitzicht op het pittoreske middeleeuwse stadje Penne d’Agenais met zijn zilveren koepel van de basiliek.
Op het domein rondom het huis staan prachtige eeuwenoude (ceder)bomen. Het landgoed van 5,5 hectare bestaat voor een gedeelte uit bos. Je loopt zo vanuit de tuin het bos in voor een heerlijke wandeling. Met een beetje geluk spot je wellicht een ree of das. Ook de uil, een graag geziene gast, laat zich ’s nachts zo nu en dan zien en horen.
Een aanzienlijk gedeelte van het landgoed bestaat uit weilanden waar een diversiteit aan wilde planten en zeldzame orchideeën groeien. Er zijn overal gezellige hoekjes te vinden waar je heerlijk van de natuur kunt genieten. Door de unieke ligging is een prachtig weids uitzicht over de glooiende heuvels met zijn pruimenboomgaarden, zonnebloemvelden en wijngaarden gegarandeerd. Enfin, een sfeer van rustgevende sereniteit! Om deze rust te kunnen waarborgen hebben wij van onze accommodatie een "adult-only-accommodatie" gemaakt.
Gîte "Le Pigeonnier" is een gezellig vakantiehuis welke in de oude duiventoren gesitueerd is en los staat van het hoofdhuis. Via de authentieke voordeur komt men binnen in het woon- en keukengedeelte. De woonkamer heeft een rustieke schouw met houtkachel en een gezellig zitje. De originele muurkasten, diverse oude elementen en een spectaculair uitzicht uit het raam zorgen voor het echte Franse gevoel. Ontbijten aan de eettafel waarbij het raam fungeert als een levend schilderij… C’est la vie en France!
De keuken is voorzien van een 4-pits inductiekookplaat, een oven en een koelkast. Verder is er een Nespresso koffieapparaat, waterkoker en een broodrooster. Op de begane grond bevindt zich een badkamer met douche, wastafel en toilet. Vervolgens kom je de slaapkamer in welke voorzien is van een romantisch tweepersoons hemelbed, kaptafel en een grote klerenkast. Via een trap kom je de oude duiventoren binnen. Hier bevindt zich nog een extra ruimte. De toren is gerenoveerd maar ook hier heeft men de oude elementen zoals de originele invlieggaten van de duiven weten te bewaren. Het terras aan de voorkant van het gebouw biedt heerlijk privacy met een fantastisch uitzicht op het middeleeuwse dorpje Penne d’Agenais. Aan de andere kant heb je een prachtig panorama richting de bosrand. Uitstekend om in de avondzon reeën, wildzwijnen en dassen te spotten. Uw auto kunt u parkeren op eigen terrein.
Ook leuk om te weten dat er op het landgoed La Bastide Portoly diverse plekjes zijn om van de fantastische uitzichten te genieten. Vanuit het zwembad of vanuit het bankje aan de bosrand. Een uitstekende manier om ’s avonds de sterrenhemel te bewonderen of om naar de uilen te luisteren.

De verhuurder, Peter & Heike

Advertentie online sinds juni 2023

Reageert gemiddeld binnen 4 uur
Bienvenue! Sinds oktober 2020 zijn wij, Peter & Heike Burger, de trotse eigenaren van La Bastide Portoly.
Op zoek naar ons ideale huis waarin wij wonen en werken op een plezierige manier met elkaar wilden verbinden kwam het ideale plaatje op ons pad.
Gepassioneerd door de prachtige ligging van dit eeuwenoude boerenhuis, de natuur, de rust en de ruimte, hebben wij La Bastide Portoly gerealiseerd. Deze mooie locatie willen wij graag met u delen.

De tarieven zijn inclusief schoonmaak, handdoeken, bed-en keukenlinnengoed, gebruik van het zwembad en gratis parkeerplaats. Er zijn dus geen bijkomende kosten.
Aankomst is vanaf 15.00 uur en vertrek is voor 10.00 uur.
Indien huurder om welke reden dan ook het gehuurde op de afgesproken datum niet kan, wil of zal aanvaarden, dient hij verhuurder hiervan onmiddellijk in kennis te stellen. Een telefonische mededeling hiervan dient altijd schriftelijk of per email te worden bevestigd aan verhuurder.
Indien de huurder de overeenkomst annuleert in de periode tot 61 dagen vóór de begindatum van de huurperiode, blijft hij géén huurprijs verschuldigd.
Bij annulering vanaf 60 dagen tot aan de begindatum van de verhuurperiode is de volledige huurprijs verschuldigd.

za 30-mrt-2024
zo 30-jun-2024
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 931,00
Nacht € 133,00
zo 30-jun-2024
Minimaal verblijf 5 nachten
Week € 1064,00
Nacht € 152,00
zo 13-okt-2024
Minimaal verblijf 3 nachten
Week € 931,00
Nacht € 133,00

Eetkamerstoelen (4)

Slaapkamer

Bed: 2-persoons 200 x 180 cm

Vloerdelen

Dekbedden (4)

Wastafel (2)

Zaaltje

Fornuis: (4 Kookzones/branders)

Privacy: Gezamenlijk zwembad

  • 37 m2

  • Adults only

  • Parkeerplaats(en) (1)

  • Handdoeken (3)

€ 931,-
€ 931,-